Reklama

Kolbuszowa. Ostatnia msza święta w tym sezonie

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowa. Ostatnia msza święta w tym sezonie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W niedzielę, 21 października, w skansenie w Kolbuszowej odbędzie się ostatnia w tym sezonie turystycznym msza święta w danym rycie rzymskim.

- Korzenie mszy trydenckiej sięgają pierwszych wieków chrześcijaństwa. Kanon rzymski, czyli jedna z najstarszych modlitw eucharystycznych, którą  możemy usłyszeć m.in. w czasie wielkoczwartkowej liturgii, pochodzi z IV wieku naszej ery - wyjaśnia Agata Front z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Od zwyczajnej formy rytu rzymskiego, czyli mszy odprawianej codziennie we wszystkich kościołach, mszę trydencką różni przede wszystkim język. Zarówno modlitwy, jak wezwania i odpowiedzi są po łacinie.

Msza trydencka w kościele św. Marka Ewangelisty zostanie odprawiona o godz. 18. - Jest to niezwykłe przeżycie, dlatego warto przyjść i przeżyć mszę św. tak, jak nasi dziadkowie i pradziadkowie - dodaje przedstawicielka muzeum.


Fot. MKL Kolbuszowa

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE