Reklama

KOLBUSZOWA. O szpitalu za zamkniętymi drzwiami. Co ustalono?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

KOLBUSZOWA. O szpitalu za zamkniętymi drzwiami. Co ustalono?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dwójka mieszkańców powiatu i dziennikarz Korso Kolbuszowskiego, nie zostali wpuszczeni na dzisiejsze (5 marca) obrady Rady Społecznej SP ZOZ w Kolbuszowej. Co działo się dalej?

Zmiany w statucie SP ZOZ w Kolbuszowej były jednym z dwóch punktów obrad rady składającej się z sześciu przedstawicieli powiatu kolbuszowskiego. Tym razem zainteresowanie obradami było mniejsze, niż jeszcze kilka tygodni temu. Oprócz zaproszonych gości, w spotkaniu chcieli wziąć również udział mieszkańcy: Tomasz Buczek, przedstawiciel Konfederacji i Teresa Maciąg, sołtys Porąb Dymarskich. Media reprezentował nasz redakcyjny kolega - Bartosz Posłuszny.

Okazało się jednak, że będzie to niemożliwe, mimo że wcześniejsze obrady rady społecznej (zorganizowane w starostwie w styczniu) nie tylko były obserwowane przez mieszkańców, ale i transmitowane na żywo w internecie. Chwilę trwało, zanim starosta Józef Kardyś, przewodniczący rady, poproszony o podanie podstawy prawnej do takiej decyzji, to zrobił. 

W międzyczasie Tomasz Buczek poprosił o interwencję policji. Funkcjonariusze spisali dane kilku osób i pouczyli go o możliwości złożenia zawiadomienia na komendzie. Natomiast starosta Kardyś zapewnił, że poinformuje niebawem o tym co na spotkaniu ustalone zostało. 

Co działo się za zamkniętymi drzwiami? Rada wyraziła pozytywną opinię w sprawie zmian w statucie SP ZOZ w Kolbuszowej. W nowej wersji dokumentu znajduje się  oddział dziecięcy (wcześniej ze statutu usunięty) raz pododdział ortopedyczny, który ma powstać przy oddziale chirurgii. Członków rady poinformowano o tym, że dyrekcja cały czas szuka pediatrów. Podobno są już pierwsi chętni oraz lista specjalistów, z którymi będą prowadzone rozmowy. Do czasu znalezienia lekarzy, oddział będzie cały czas zawieszony.

Jutro w starostwie odbędzie się posiedzenie komisji zdrowia, na której radni zajmą się zmianą w statucie SP ZOZ w Kolbuszowej. Później tematy ma trafić na najbliższą sesję Rady Powiatu Kolbuszowskiego (12 marca), gdzie w programie sesji znalazł się punkt: Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Statucie Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej.

 

ZOBACZ TEŻ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE