Reklama

Kolbuszowa. Nowy parking miałby się mieścić na działkach gminnych

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowa. Nowy parking miałby się mieścić na działkach gminnych  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Samochodów coraz więcej, a parkingów nie przybywa. Kolejny pomysł na nowe miejsca parkingowe podsuwa radny z Kolbuszowej Górnej.

Michał Karkut nalega na rozpoczęcie prac projektowych w okolicy ronda Józefa Karola Lubomirskiego. Parking miałby się mieścić na działkach gminnych. Jego budowa pomogłaby odciążyć kolbuszowski rynek. Radny Karkut zwraca uwagę na problem, który pojawia się, gdy chcemy zaparkować samochód w ciągu dnia. Jak wyjaśnia samorządowiec, nowe miejsca posłużyłyby także pracownikom przedszkola, jak i innych instytucji przy ul. Kolejowej. Urząd miasta zapewnia, że jest w trakcie opracowywania zmiany w wykorzystaniu danego terenu. Uchwalenie planu pozwoli na rozpoczęcie prac projektowych.

Przedstawiciel urzędu zaznacza, że po wybudowaniu małej obwodnicy zmieni się status drogi. Znacznie ułatwi to wtedy uzyskanie zgody na wykonanie zjazdu na ten parking. Radny Karkut został poinformowany, że trwają rozmowy w tej sprawie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE