Reklama

Kolbuszowa. Na Piłsudskiego jeszcze wolniej? Radny interweniuje

Opublikowano: czw, 10 wrz 2020 13:33
Autor:

Kolbuszowa. Na Piłsudskiego jeszcze wolniej? Radny interweniuje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ostry zakręt i zbyt szybko jadący kierowcy - to powoduje, że mieszkańcy bloków przy ul. Piłsudskiego mają problem z wyjazdem z osiedlowego podwórka. W tej sprawie interweniował radny.

Piotr Panek, samorządowiec z Kolbuszowej Dolnej, temat poruszył podczas jednej z ostatnich sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Jak wyjaśnił, jest problem z wyjazdem z osiedla w lewo, w kierunku dawnego malowanego ronda.

Kierowcy jadący ul. Piłsudskiego, w stronę rynku, poruszają się z dużą prędkością - 70 - 90 km/h. Dochodzi więc do sytuacji, że ktoś wyjeżdża spod bloku, a pędzące auto ostro hamuje. 


Radny Panek zaproponował więc, aby na ostatnich 100 m drogi ustawić ograniczenie prędkości do 30 km/h.

- Chodzi o to, żeby było bezpieczniej - mówił radny Panek. 

Wniosek do starosty 

Burmistrz zaznaczył, że ul. Piłsudskiego jest drogą powiatową. Zaproponował, aby zarząd osiedla przygotował pismo, które następnie skierowane zostanie do starosty. 

- Za każdym razem, kiedy chcemy dokonać zmian w organizacji ruchu, i tak składamy wniosek do starosty - powiedział Jan Zuba. 

Burmistrz dodał, że obserwuje zachowanie kierowców na ul. Piłsudskiego, na której to ulicy obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Część z nich, często z numerami rejestracyjnymi z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, nie przestrzega obowiązującej prędkości.

- Zdarzają się też i nasi kierowcy, gdzie mamy RKL, którzy tej prędkości nie przestrzegają. Dodatkowo jest tam niewidoczny wyjazd, bo znajduje się na łuku drogi. Myślę, że to ograniczenie powinno poprawić poczucie bezpieczeństwa, ale i tak wszystko zależy od kierowców - dodał burmistrz. 

Proszą o znak

Takie pismo trafiło do starostwa końcem sierpnia. Przygotował je Karol Wesołowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Mieszkaniowego nr 2 w Kolbuszowej.

- W imieniu mieszkańców ulicy Piłsudskiego, jako Zarząd Osiedla nr 2 w Kolbuszowej, zwracamy się z uprzejmą prośbą o wstawienie znaku ograniczającego prędkość przy ulicy Piłsudskiego w kierunku Sędziszowa Małopolskiego, na odcinku zaczynającego się od ronda do skrzyżowania z ulicą Nowe Miasto - czytamy w piśmie. 


MOŻE TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:


- Prośbę tę motywujemy licznymi skargami mieszkańców bloków przy ulicy Piłsudskiego, którzy skarżą się na niestosowanie się do warunków panujących na jezdni oraz ograniczonej widoczności przy wyjeździe z bloków.

Wysoka prędkość może w przyszłości doprowadzić do kolizji, w konsekwencji czego wstawienie znaku ograniczającego prędkość spowoduje  zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców oraz kierowców - argumentują. 

Temat dla komisji

Wniosek skierowany przez Karola Wesołowskiego ma trafić pod obrady Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zasiadają w niej: przedstawiciel starostwa (Władysław Wachnicki), dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej (Eugeniusz Szczebiwilk) oraz przedstawiciel kolbuszowskiej policji. Dodatkowo w obradach komisji bierze udział przedstawiciel gminy, której temat dotyczy. 

Komisja spotyka się kilka razy w roku. Ostatni raz było to w lipcu. Sprawa ul. Piłsudskiego prawdopodobnie trafi na tapetę podczas wrześniowego spotkania.

- To pismo, które otrzymaliśmy, nie było jeszcze analizowane - powiedział nam początkiem września Władysław Wachnicki. Jak dodał nasz rozmówca, jego zdaniem obecnie obowiązująca prędkość jest wystarczająca. Problem tylko w tym, żeby kierowcy jej przestrzegali.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +12 / -1

  W.P

  Coraz bardziej beznadziejne pomysły radnego który nie wie już jak błysnąć. Mogą tam postawić znak z ograniczeniem nawet do 10 km, efekt będzie identyczny jak na skrzyżowaniu do szpitala i biedronki czyli żaden.

  • rok temu | ocena +0 / -0

   :o

   Nawet najładniejszy znak nie pomoże. W dodatku musieliby postawić ich kilka ,bo każde skrzyżowanie odwołuje ograniczenie.