Reklama

KOLBUSZOWA. Msze i nabożeństwa można oglądać w internecie

Opublikowano:
Autor:

KOLBUSZOWA. Msze i nabożeństwa można oglądać w internecie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad pół tysiąca osób ogląda transmitowaną mszę świętą z kolbuszowskiej kolegiaty. Na żywo, przez internet, będzie można również śledzić przebieg Gorzkich Żali oraz Drogi Krzyżowej.

- Jedynym skuteczny sposobem walki z koronawirusem jest ograniczenie do minimum kontaktów między ludźmi, rezygnacja z uroczystości, rezygnacja z przytulania się, podawania ręki, całowania itp. - napisał dzisiaj (15 marca) na stronie kolegiaty ks. Lucjan Szumierz, proboszcz parafii. 

Duchowny mówi o tym, że na dzień dzisiejszy kościoły nie będą zamykane. Nabożeństwa będą o zwykłych porach. Nie będzie jedynie Drogi Krzyżowej o godz. 19. 

Na profilu kolegiaty na Facebooku zaplanowane następujące transmisje nabożeństw

  • Droga Krzyżowa - godz. 9 oraz 16.30
  • niedzielna msza święta - godz. 10.30
  • Gorzkie Żale - godz. 16

Proboszcz przypomina także o udzielonej przez biskupa dyspensie od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej do końca marca. 

Nieobecność we mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE