Reklama

Reklama

Kolbuszowa. Kosztowny skrót przez ul. Mickiewicza. Interweniuje Czytelniczka

Opublikowano: 5 sierpnia 2019 07:30
Autor:

Kolbuszowa. Kosztowny skrót przez ul. Mickiewicza. Interweniuje Czytelniczka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolejny sygnał od Czytelniczki, która zwraca uwagę na zakaz wjazdu w ul. Mickiewicza. Dotyczy to parkowania, jak i samego przejazdu. Taryfa ulgowa jest, ale tylko dla mieszkańców.

Kobieta, która zgłosiła się do Korso z interwencją, jest mieszkanką wspomnianej ulicy. Zdenerwowała ją jednak sytuacja, kiedy funkcjonariusz straży miejskiej wypisał mandat dla osoby z jej rodziny, która wjechała swoim samochodem na ul. Mickiewicza. - Co prawda, nie jest ona tam zameldowana, ale często do nas przyjeżdża - nakreśla sprawę Czytelniczka. Jej zdaniem, mandat został wypisany niesprawiedliwie. Kobieta zwraca uwagę na to, że wielu kierowców robi sobie "skrót" od małego ronda do ul. Janka Bytnara i nie są za to karani. 

Zakaz

Na części ulicy Mickiewicza w Kolbuszowej obowiązuje ograniczenie ruchu wynikające z ustawionego tam znaku "B-1", który oznacza zakaz ruchu w obu kierunkach. Jednak znajdująca się pod znakiem tabliczka informuje kierujących o tym, że nie dotyczy on osób mieszkających przy tej ulicy. Również dostawcy towarów do znajdujących się tam placówek handlowych i usługowych nie muszą przestrzegać znaku. Pojazdy dostarczające towar mogą przebywać w tej strefie przez czas trwania dostawy. Karty identyfikacyjne wystawiane są wtedy na okaziciela. Czeka ona u właściciela obiektu, który z dostawą towaru przekazuje ją kierowcy. Ten na czas wyładunku wkłada ją za szybę pojazdu. Po zakończeniu dostawy wraca ona do właściciela. 

Kara za postój lub przejazd przez ul. Mickiewicza wynosi do 500 zł. Dodatkowo otrzymuje się punkty karne, które przyznane są w liczbie 5. 

Nie wszyscy

Zapytaliśmy przedstawicieli straży miejskiej, wiedząc, że posiadacze karty mogą korzystać z ulicy, jednak jak i kto może ją dostać. - Karty parkingowe wydawane są uprawnionym osobom na podstawie złożonych wniosków - wyjaśnił Grzegorz Dzimiera, komendant Straży Miejskiej w Kolbuszowej. 

Po wniosek należy zgłosić się do straży miejskiej, a następnie wypełniony złożyć do biura podawczego w urzędzie miejskim. Kolejnym etapem jest opinia pracownika magistratu. Jeżeli jest ona pozytywna, karta zostaje wystawiona przez komendanta SM. Cały proces trwa ok. 2-3 dni. Karta ważna jest do końca roku. Jeżeli po upływie tego czasu posiadacz chce ją przedłużyć, wtedy zrobi to "od ręki" u szefa straży miejskiej.  Jak dalej wyjaśnia, karty stanowią informację, że kierujący pojazdem mógł wjechać na ten odcinek ulicy.

Powinny być umieszczone w samochodzie w widocznym dla kontrolującego miejscu. - W tym roku do dzisiaj jest około 55 kart identyfikacyjnych - zaznacza Grzegorz Dzimiera. Niektóre z nich są kartami przedłużonymi, zdarzają się także i nowe. Na tym odcinku ulicy Mickiewicza obowiązuje znak "B-1", to znaczy, że zabroniony jest tam wjazd. Jak wyjaśniają przedstawiciele straży miejskiej, przepis ten nie odnosi się do parkowania w tym miejscu. Zatem dla "wagi" wykroczenia nie ma znaczenia, czy kierujący tylko przejeżdżał tam, czy też zaparkował tam samochód.

Do niedawna

Ograniczenie wprowadzone zostało kilka lat temu, po zakończeniu rewitalizacji ulicy. Przedstawiciele lokalnej władzy po przebudowie i utworzeniu deptaku podjęli decyzję o ograniczeniu tam ruchu. Było to w kwietniu 2011 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Kolba

  Drogę należy otworzyć, co to za prywata za pieniądze podatników? Nie ma żadnego powodu aby droga była zamknięta.

 • 2 lata temu | ocena +6 / -1

  pieszy

  dobrze wiemy komu najbardziej zalezalo na zamknieciu tej ulicy :) czli od komuny niewiele sie zmienilo sa rowni i rowniejsi . Skoro na ta ulice wolno wjezdzac tylko mieszkancom to mam pytanie czy remont tej ulicy wlasnie owi mieszkancy pokrywali czy raczej cala spolecznosc ? bo jak sami to spoko :))) ale z zycia wiem ze nie ma to jak za panstwowe rozbic sobie dobrze ....

 • 2 lata temu | ocena +5 / -1

  tomek

  i nie wiadomo czego jest tam zakaz wjazdu , a jezli juz to powinno dotyczyć to mieszkańców bo w innym przypadku to dla zakazu wjazdu nie ma żadnego logicznego uzasadnienia.Mieszkańcy powinni żądać zmiany organizacji ruchu w tym miejscu, a wpływowi mieszkańcy tej ulicy jak się im nie podoba to niech zmienia miejsce zamieszkania

 • 2 lata temu | ocena +3 / -0

  ?

  Skót czy skrót? Dlaczego na miłość boską nie sprawdzacie tekstu przed publikacją. Nie godzi się!