Reklama

KOLBUSZOWA. Budowa ulicy. Tereny będą przeznaczone pod usługi i produkcję [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Postępują prace przy budowie nowej drogi gminnej ul. Brzozowej w Kolbuszowej, która będzie stanowić prawie półkilometrowy odcinek nawierzchni asfaltowej biegnący od skrzyżowania z ul. Św. Brata Alberta do skrzyżowania z ul. Błonie.

Jak informuje gmina Kolbuszowa, w ramach tego zadania została już przebudowana sieć wodociągowa i wykonana kanalizacja deszczowa. Na odcinku o dł. ok. 160 m (od skrzyżowania z ul. Św. Brata Alberta) wykonano podbudowę drogi oraz jednostronny chodnik z kostki brukowej betonowej. Na tym odcinku zbudowano również część oświetlenia ulicznego. Docelowo wzdłuż drogi zamontowanych zostanie 11 słupów oświetleniowych wraz z oprawami stalowymi. Zakończono także prace nad kanalizacją teletechniczną na odcinku o dł. 513 m.

- Ponadto w ramach inwestycji wykonane zostaną zjazdy do działek przyległych o nawierzchni częściowo z kostki brukowej betonowej oraz o nawierzchni asfaltowej, a także przebudowany zostanie fragment ul. Błonie (odcinek o dł. 72 m) w celu poprawy geometrii skrzyżowania z ul. Brzozową - nadmienia urząd miejski.

Prace nad budową drogi potrwają do końca września. Koszt inwestycji to ponad 1 mln zł, z czego ponad 697 tys. zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawcą zadania jest firma „BRUK-DAR” z Czermina.

- Przypominamy, że tereny w obrębie nowo powstającej drogi przeznaczone są pod usługi i produkcję - podkreślają pracownicy urzędu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE