Reklama

KOLBUSZOWA. Będzie ZAKAZ transmisji na żywo ze starostwa?

Opublikowano: pt, 6 mar 2020 09:32
Autor:

KOLBUSZOWA. Będzie ZAKAZ transmisji na żywo ze starostwa? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dzisiaj (6 marca) o godz. 12, w budynku starostwa obradować będą członkowie komisji zdrowia. Czy w sieci będzie dostępna transmisja na żywo z obrad? Pojawiają się zapowiedzi, że nie będzie na to zgody.

Podobnie jak podczas ostatnich obrad, m.in. nasza redakcja planuje relacjonować w internecie przebieg dzisiejszego spotkania, na którym ma pojawić się temat kolbuszowskiego szpitala. 

Jak się jednak okazuje, samorządowcy będą chcieli zakazać transmisji ze spotkania. O powodach nie mówią. Podstawą prawną mają być zapisy w statucie powiatu kolbuszowskiego, w którym nie ma mowy o relacji na żywo z posiedzeń komisji. W dokumencie tym uwzględniono jedynie możliwość relacjonowania na żywo przebiegu sesji - to odgórny, ustawowy obowiązek. 

Każda komisja, w tym ta, która będzie obradować dzisiaj, składa się z radnych powiatowych wybranych w powszechnych wyborach. Możliwość przyglądania się i rejestrowania obrad daje m.in. Konstytucja RP. Art. 61 ust. 2 Konstytucji mówi, iż prawo do uzyskiwania informacji obejmuje „dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu”.

Radna Maria Zawada, przewodnicząca komisji zdrowia, podczas dzisiejszej rozmowy telefonicznej, powiedziała nam, że z dzisiejszego posiedzenia dostępny będzie później protokół do wglądu.

Zapytana przez nas o to, jak planowany zakaz transmisji na żywo, ma się do wspomnianego wcześniej zapisu Konstytucji, odpowiedziała, że komisja jest organem kolegialnym, który nie został wybrany w sposób powszechny, bezpośrednio przez mieszkańców, tylko przez Radę Powiatu Kolbuszowskiego. Do tematu wrócimy.

ZOBACZ TEŻ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Kolbuszowiak od urodzenia .

  Zróbcie Zakaz i to na co macie ochotę ale ludzie z Kolbuszowej to nie ciemnogród i wszystko widzą.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -0

  felek

  To jest właśnie władza i nic Wam do tego ,bo my jesteśmy władza! Nie pójdę już na żadne wybory, bo mają Nas daleko w d....e.