Reklama

Kolbuszowa. Awaria wodociągu wciąż nieusunięta. Dlaczego? [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowa. Awaria wodociągu wciąż nieusunięta. Dlaczego? [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Niestety nie udało się w nocy usunąć awarii sieci wodociągowej. W efekcie na terenie miasta i kilku sołectw wciąż wody nie ma lub z kranów płynie ona z mniejszym ciśnieniem.

O awarii informowaliśmy wczoraj (31 sierpnia) wieczorem Mieszkańcy bez wody. Kolejna poważna awaria wodociągu. Pękła zasuwa na magistrali.

Jak dowiedzieliśmy się dzisiaj rano (1 września), awaria nie została jeszcze usunięta. Dlaczego? Mieczysław Skowron z Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej, wyjaśnia, że nie udało się jeszcze skompletować wszystkich niezbędnych do naprawy materiałów. 

W nocy dostarczono nową zasuwę, która ma zająć miejsce tej pękniętej. Nie jest łatwo jednak wpasować ją w to samo miejsce. 

- Wszystko jest ściśnięte. Musimy wyciąć rurę, a jak to zrobimy, to musimy mieć system do jej ponownego zamontowania. Te materiały, w tej konkretnej średnicy, trudno zdobyć - wyjaśnia nasz rozmówca. 

Pracownicy ZGKiM mają przystąpić do prac, kiedy to tylko będzie możliwe. Dla mieszkańców oznacza w dalszym ciągu problemy z brakiem wody. 

- W nocy ciśnienie trochę wzrosło, więc ta woda jest. Taki stan będzie się utrzymywał, ale wszystko zależy od rozbioru wodu - dodaje nasz rozmówca.

Przewidywany czas usunięcia awarii to co najmniej 10 godzin.

ZGKiM będzie sukcesywnie dowozić wodę beczkowozami w lokalizacje:

  • ul. Grunwaldzka koło kapliczki,
  • ul. Jana Pawła II (koło kotłowni),
  • ul. Krakowska parking koło Wspólnoty,
  • ul. Polna-Miodowa (k. weterynarii),
  • ul. Siedmiograj-Kossaka.
  • ul. Partyzantów u samej góry ulicy.
  • ul. Obrońców Pokoju obok ZOL-u
  • OSP Świerczów
  • w Nowej Wsi u sołtysa

AKTUALIZACJA  z godz. 15.

Awaria została usunięta. Wodociąg będzie stopniowo napełniany 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE