Reklama

Kogo wójt uszczęśliwia na siłę?

Opublikowano:
Autor:

Kogo wójt uszczęśliwia na siłę? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Jak można oszczędzać na niepełnosprawnych dzieciach? - pyta mama niepełnosprawnego Artura. Kobieta walczy o to, aby jej syn mógł wrócić na zajęcia do rzeszowskiej placówki. Tam uczy się od 13 lat. Wójt Grądziel ma jednak swoje zdanie na temat dalszej edukacji chłopca.

16-letni, niepełnosprawny Artur Sudoł mieszka z rodzicami i rodzeństwem w Raniżowie. Na skutek wylewu doznanego przy narodzinach cierpi na tzw. Niepełnosprawność sprzężoną: upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym i niepełnosprawność ruchową (według orzeczenia lekarskiego). Chłopiec ma problemy z chodzeniem i jak mówi nam jego mama, nikłe szanse na to, by w przyszłości sam mógł pokonywać dłuższe dystanse. Dla rodziny Artura wielkim sukcesem było to, że stanął na nogi. Postępy w leczeniu syna pani Małgorzata zawdzięcza Ośrodkowi Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczemu (OREW) w Rzeszowie. Do tej pory do tej właśnie placówki chłopiec dojeżdżał na koszt gminy. Teraz jednak finansowanie dowozów Artura do OREW nie jest takie pewne. Urząd nie chce już płacić za wyjazdy dziecka do Rzeszowa, bo w gminie powstaje podobna placówka.

Więcej w 34 numerze Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE