Reklama

Podkarpacie: Kłusownictwo w regionie to wielki problem. Straty wynoszą ponad 1 mln zł

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Straż Leśna

Podkarpacie: Kłusownictwo w regionie to wielki problem. Straty wynoszą ponad 1 mln zł - Zdjęcie główne

foto Straż Leśna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kłusownicy ciągle zagrażają podkarpackim lasom. Z nielegalnym procederem walczy RDLP Krosno oraz Straż Leśna. Łączne straty w latach 2007-2020 oszacowano na 1,3 mln zł.

Według danych RDLP Krosno w 2020 r. na terenie Podkarpacia doszło do 13 przypadków kłusownictwa. Łupem kłusowników padło 11 jeleni, jeden szakal i jeden borsuk. Straż leśna zlikwidowała aż 146 pułapek kłusowniczych - to co prawda o połowę mniej niż w 2019 r., ale nielegalne polowania nadal są sporym problemem.

- Statystyki wskazują, że w latach 2007-2020 na terenie administrowanym przez RDLP w Krośnie nielegalnie upolowanych zostało 265 dzikich zwierząt. Wartość ich tusz wyceniono na niemal 1,3 mln zł. Kłusownicy zabijali zarówno zwierzynę łowną, jak i gatunki objęte całkowitą ochroną. Wprawdzie uśmiercenie niedźwiedzia(...)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy