Reklama

Kiedy kolbuszowska młodzież może liczyć na nowy sprzęt w skateparku?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Kiedy kolbuszowska młodzież może liczyć na nowy sprzęt w skateparku? - Zdjęcie główne

foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI To już pewne. 30 tys. zł urząd miasta zaplanował wydać na skatepark w Kolbuszowej. - Mam bardzo wielką prośbę, aby zrobić co można, żeby te pieniądze zostały szybko wydane, a urządzenia zainstalowane - mówił radny Piotr Panek.

Wspomniana kwota została już w zeszłym roku zadysponowana przez radnych na skatepark. - Mówiliśmy, że jest zima i nie ma sensu instalować ich w takim okresie. Martwi mnie to, że mamy już czerwiec. Nie chciałbym, żeby ta sytuacja się powtórzyła, że zakupu dokonamy tak późno, że w perspektywie chłodnych okresów i nie zostaną one zamontowane. Bardzo proszę, żeby tak nie było - prosił rajca.

Szef gminy przypomniał, że w minionym tygodniu odbyło się ostatnie spotkanie osiedlowe, gdzie zapadły stosowne uchwały, zapewniające, że pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację skateparku. 

- Spotykaliśmy się z przedstawicielami osiedli, aby pieniądze, które nie zostały wykorzystane w ubiegłym roku ze względu na covid, przeznaczyć na zakup pierwszego urządzenia

- dodał Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. 

Nowe urządzenie już jest i czeka na zamontowanie. Stało się to dlatego, że w uzgodnieniu z młodzieżą miały być wszystkie skompletowane urządzenia zamontowane w jednym czasie. Urząd może uruchomić już przetarg na zakup nowych urządzeń do skateparku. Włodarz zapewnił, że tak się stanie. Architekt z kolbuszowskiego magistratu już nad tym pracuje. Spotkał się on z młodzieżą i ustalili, jakie urządzenia kupić. 

Trzeba czekać

- Jak będzie podpisana umowa z wykonawcą, to pamiętajmy o jednej rzeczy, dzisiaj nie ma na magazynach urządzeń. Są one produkowane na zamówienie. Miejmy tę świadomość, że nie stanie się to w tydzień

- podkreślał szef gminy. Cała inwestycja może zamknąć się w trzech miesiącach. - Nie ma się co łudzić i czarować, że będzie to na wakacjach - dodał włodarz. 

Radny Krzysztof Wójcicki dodał, że podziękowania należą się zarządom osiedli. - 30 tys. zł, które znalazły się po tylu latach na skatepark, są przekazane przez zarządy osiedli numer jeden, dwa i trzy, które się dogadały, skrzyknęły i przekazały pieniądze - dodał członek prezydium.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy