Reklama

Kanalizacja i wodociągi w gminie Majdan Królewski do modernizacji. Skąd na to pieniądze?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: K. Ząbczyk

Kanalizacja i wodociągi w gminie Majdan Królewski do modernizacji. Skąd na to pieniądze?  - Zdjęcie główne

W ramach zadania zostanie zmodernizowana m.in. istniejąca już sieć wodno-kanalizacyjna, która wiąże się z przebudową hydrantów na terenie gminy. | foto K. Ząbczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Majdan Królewski szuka wykonawcy, który zajmie się budową i modernizacją wodociągów oraz kanalizacji na swoim terenie. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ramach dofinansowania z rządowego funduszu Polski Ład. Sprawdzamy, co w planach.

Postępowanie przetargowe na budowę, rozbudowę i modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie Gminy Majdan Królewski samorząd ogłosił w czwartek, 7 kwietnia.

Na trzy zadania

Zamówienie składa się w sumie z trzech oddzielnych zadań. Pierwsze z nich obejmuje rozbudowę gminnego ujęcia wody w Hucie Komorowskiej. W tamtym miejscu ma powstać studnia głębinowa oraz zostanie rozbudowany budynek Stacji Uzdatniania Wody ze zbiornikiem wody pitnej oraz instalacją odnawialnych źródeł energii.

Kolejne prace mają dotyczyć budowy sieci wodno-kanalizacyjnej w miejscowościach: Majdan Królewski, Krzątka, Komorów, Huta Komorowska, Brzostowa Góra i Rusinów. 

Ostatnim zadaniem będzie modernizacja istniejącej już sieci poprzez montaż przepustnic i przebudowę hydrantów na sieci wodociągowej. Ma również powstać system zdalnego odczytu wodomierzy. Ma też zostać zakupiony specjalistyczny pojazd, a także zostanie odnowiona przepompownia ścieków.

Pieniądze zarezerwowane

Inwestycja w głównej mierze zostanie sfinansowana z pieniędzy pochodzących z rządowego funduszu. 95 proc. kwoty pokryje dofinansowanie z Polskiego Ładu, natomiast pięć procent będzie musiał wyłożyć samorząd z własnego budżetu.

Pieniądze na ten cel gmina zabezpieczyła już w grudniu ubiegłego roku, przy tworzeniu budżetu na 2022 rok. Znalazły się w nim pieniądze m.in. na inwestycje związane z budową i modernizacją infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie majdańskiej gminy.

Firma, która wygra przetarg, będzie miała ponad rok czasu na zrealizowanie zadania, bowiem wszelkie prace mają zostać wykonane w terminie 490 dni od dnia podpisania umowy.

WYBRAĆ WYKONAWCĘ

Na złożenie swojej oferty, wraz z niezbędnymi dokumentami, zainteresowane realizacją zadania firmy mają czas do 27 kwietnia do godz. 11.

Po tym terminie nastąpi otwarcie ofert, spośród których zostanie wyłoniony wykonawca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy