Reklama

Już wkrótce ma ruszyć przebudowa drogi wojewódzkiej relacji Kolbuszowa – Sokołów Małopolski

Opublikowano:
Autor:

Już wkrótce ma ruszyć przebudowa drogi wojewódzkiej relacji Kolbuszowa – Sokołów Małopolski - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ta długo wyczekiwana inwestycja powinna ucieszyć mieszkańców Dzikowca i Osiej Góry. Czy jednak tak się stanie?

Umowa dotycząca przebudowy drogi wojewódzkiej nr 875 Mielec – Kolbuszowa – Leżajsk, od końca obwodnicy Weryni do początku obwodnicy Sokołowa Małopolskiego została podpisana w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej 1 czerwca tego roku. 
Wartość inwestycji szacowana jest na prawie 35 milionów złotych. Zakres prac obejmuje przebudowę ponad 18-kilometrowego odcinka pomiędzy Kolbuszową a Sokołowem Małopolskim, a dokładnie fragmentu drogi wojewódzkiej przebiegającej przez miejscowości: Dzikowiec, Osia Góra, Krzaki Wolskie, Poręby Raniżowskie, Raniżów, Staniszewskie, Zielonka, Mazury, Zmysłów oraz Turza. Planowany termin oddania zmodernizowanej drogi to lipiec 2018 r.

Potrzebna gminna pomoc
Choć zakres inwestycji przewiduje nie tylko remont jezdni i utwardzenie poboczy, ale także budowę chodników i ścieżek rowerowych, to jednak w tej kwestii województwo oczekuje zdecydowanego zaangażowania ze strony samorządów gminnych. Na ostatniej sesji Rady Gminy w Dzikowcu (10 października) Józef Tęcza, zastępca wójta gminy, przedstawił pismo dotyczące budowy chodników przy drogach wojewódzkich, które skierował Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. 

 

Jak wynika z treści dokumentu, w związku z planowanymi przez województwo inwestycjami na rok 2018, tj. remontów, przebudowy dróg, budowy chodników, itp., gmina może wystąpić z analizą jej potrzeb w tym zakresie. Taki wniosek samorząd powinien przesłać do końca października. - Województwo podkarpackie w 2018 roku zabezpieczy maksymalnej 170 tys. złotych na każde zadanie, przy czym będzie to maksymalne 60 proc. wartości danej inwestycji – przytaczał Józef Tęcza podczas sesji treść pisma, jakie wpłynęło do gminy.

Jak zaznaczono, we wnioskach powinien znaleźć się zakres rzeczowy zadania możliwy do zrealizowania z posiadanych funduszy z budżetu gminy oraz Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, z którym gmina powinna zawrzeć w tej sprawie porozumienie. Dofinansowanie tego zadania ze strony województwa to wspomniane już wcześniej 60 proc. co oznacza, że wnioskodawca (gmina) pokryje ze swojej kasy nie mniej niż 40 proc. kosztów. Termin przedłożenia zakresów rzeczowych przypada 31 grudnia.

Więcej w 44 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE