Reklama

Joanna Zioło z Kolbuszowej i jej tomik "O przyjaciołach, o świecie i o mnie" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 29 paź 2021 14:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przez chwilę zrobiło się magicznie w dawnej kolbuszowskiej synagodze. Wszystko to za sprawą Joanny Zioło.

We wtorek (26 października) w budynku Oddziału Edukacji Kulturalnej i Regionalnej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej odbyło się spotkanie promocyjne tomiku poezji Joanny Zioło.

"O przyjaciołach, o świecie i o mnie" brzmi tytuł tomiku wydanego przez kolbuszowską bibliotekę. Wiersze napisane są w języku francuskim i polskim, ilustrowane grafikami przygotowanymi przez Halinę Krzych Kustosza w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej.

W wieczorze autorskim uczestniczyli przyjaciele, dawni uczniowie i współpracownicy profesor Joanny Zioło. Wybrane utwory z tomiku wierszy zaprezentowały Jadwiga Krudysz- Starzec, Teresa Zuba i Bożena Jagodzińska. Autorka otrzymała gratulacje i kwiaty. Spotkanie uświetnił recital Bronisława Niezgody oraz jego uczennicy Anny Kulińskiej z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kolbuszowej. Przygotowana została również wystawa przedstawiająca wieloletnią współpracę Kolbuszowej z francuskim miastem partnerskim Ploërmel.

Podczas spotkania została uroczyście wręczona nagroda burmistrza Kolbuszowej dla Pani Haliny Krzych za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury za rok 2020, przyznana na wniosek Andrzeja Jagodzińskiego, dyrektora miejskiej biblioteki. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    wychowanek 77

    a gdzie mozna kupić tomik ?