Reklama

Jest podwyżka dla strażaków

Opublikowano:
Autor:

Jest podwyżka dla strażaków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - To jest mój wniosek i tak ma być - mówił na ostatniej sesji w Dzikowcu przewodniczący Edward Klecha, dyskutując nad zmianami w wysokości ekwiwalentu dla strażaków ochotników. Ile ostatecznie dostaną członkowie OSP? I czy to wystarczy, by rozwiązać ich problemy?

Na sesji Rady Gminy (21 grudnia) w Dzikowcu samorządowcy podjęli uchwałę w sprawie ustalenia wysokości ekwiwalentu dla członków jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie gminy. 20 złotych za godzinę za udział w działaniu ratowniczo-gaśniczym oraz 10 złotych za godzinę za udział w szkoleniu pożarniczym organizowanym przez Państwową Straż Pożarną lub gminę - to kwoty, jakie od nowego roku otrzymają strażacy za swoją pracę.

Przypomnijmy. O podwyżkę dla strażaków ochotników apelował Dominik Rusin, komendant gminny OSP w Dzikowcu, na sesji rady gminy 10 października. Zdaniem komendanta na terenie gminy Dzikowiec brakuje nie tylko strażaków ochotników, ale i profesjonalnego sprzętu, który potrzebny jest do pracy w służbie ratowniczej. W rozwiązaniu tego problemu pomóc mogłyby ... pieniądze. Dlatego, by zachęcić nowych członków do pracy w OSP, komendant złożył pismo na ręce przewodniczącego Edwarda Klechy o "podwyżkę" dla strażaków za udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych i szkoleniach.

Każdy strażak OSP miałby otrzymywać 20 zł na godzinę za udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych i 15 zł za szkolenie. Samorządowcy wstępnie przychylili się do prośby komendanta, zobowiązując się do przygotowania stosownej uchwały w tej sprawie. Ta jednak się nie pojawiła. O piśmie skierowanym przez strażaków przypomniał na listopadowej sesji (15 listopada) radny Jerzy Sito. Jak zaznaczył wówczas Edward Klecha, przewodniczący rady gminy, podwyżki dla strażaków będą od przyszłego roku, więc radni z podjęciem stosownej uchwały mają jeszcze czas.

Więcej w 3 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE