Reklama

Jest decyzja rzeszowskiego zarządu PiS w sprawie Józefa Kardysia, starosty kolbuszowskiego

Opublikowano:
Autor:

Jest decyzja rzeszowskiego zarządu PiS w sprawie Józefa Kardysia, starosty kolbuszowskiego  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wczoraj (22 listopada) zebrał się Zarząd Prawa i Sprawiedliwości Okręgu 23 – Rzeszów w celu wyjaśnienia sytuacji związanej z odwołaniem i ponownym wyborem Józefa Kardysia na funkcję starosty powiatu kolbuszowskiego.

Po wysłuchaniu stanowiska starosty oraz wskutek przeprowadzonej dyskusji i zasięgnięcia opinii członków zarządu i parlamentarzystów, Józef Kardyś zawiesił swoją funkcję przewodniczącego powiatowych struktur PiS do czasu zbadania sprawy przez właściwe organy.

- Należy jednocześnie podkreślić, że w opinii Zarządu Okręgu 23 – Rzeszów, nie doszło do złamania prawa przez starostę kolbuszowskiego Józefa Kardysia, nie mniej jednak w naszej ocenie oraz ocenie społecznej tego rodzaju postępowanie może rodzić negatywne opinie – wskazuje Władysław Ortyl.

- Jako PiS oczekujemy od naszych członków pełnej transparentności i przestrzegania zasad uczciwości i postępowania zgodnie z zasadami etyki, dlatego zarząd z zadowoleniem przyjął decyzję starosty o zawieszeniu swojej funkcji przewodniczącego struktur powiatowych PiS do czasu wyjaśnienia sprawy – wyjaśnił Władysław Ortyl.

Władysław Ortyl podkreśla przy tym, że obecnie Zarząd Okręgu oczekuje na rozstrzygnięcia skarg złożonych do instytucji i organów, które zajmują się sprawą z wniosku obywateli. Jedna z nich trafiła m.in. do tarnobrzeskiej prokuratury.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE