Reklama

Jakub Chudzik pobił swój życiowy rekord. Trener Tiki-Taki jest dumny

Opublikowano:
Autor:

Jakub Chudzik pobił swój życiowy rekord. Trener Tiki-Taki jest dumny  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rekordy życiowe na dwóch dystansach pobił podczas drugiego rzutu wojewódzkiej ligi młodzik kolbuszowskiej Tiki-Taki, Jakub Chudzik. Nasz młody lekkoatleta uzyskał drugą klasę sportową.

Chudzik na dystansie 600 metrów uzyskał czas 1,27,48. – O ponad 2 sekundy poprawił swoją "życiówkę" i uzyskał tym samym drugą klasę sportową – opisywał trener Tiki-Taki Bogdan Karkut. Ostatecznie w tych zawodach szybki od Kuby był tylko Ignacy Gęsiak z Krosna. Godnego konkurenta nie miał dla siebie Kuba w biegu na 100 metrów. Tu również pobił rekord życiowy (2, 47, 23). 

Obaj są praktycznie pewnie udziału w mistrzostwach Polski młodzików, które odbędą się  21-22 września w Tarnowie. Prawo startu ma pierwszych 24 zawodników z rankingu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. - Aktualnie zarówno Jakub jak i Wiktor zajmują 10. miejsca odpowiednio na 2000 m i 600 m – tłumaczy Karkut. Dobrze w Przemyślu pobiegła również Natalia Antkiewicz, która na 300 metrów uzyskała czas 44,79. Dało jej to siódme miejsce w zawodach. - Natalia przez ostatnie pół roku miała problemy zdrowotne i dopiero od miesiąca trenuje na większej intensywności, wiec ten start należy ocenić jako dobry – podkreślał Karkut.

W najbliższy weekend Monika Węgrzyn startuje na Festiwalu Biegów w Krynicy. - Niestety po wyczerpującym występie w Pucharze Świata we Włoszech dopadł ja wirus i aktualnie się leczy, ale mamy nadzieję, że w miarę szybko dojdzie do siebie i powalczy w tych, bardzo medialnych i prestiżowych, zawodach – zapowiada Karkut. W Przemyślu w Międzywojewódzkich Mistrzostwach ścigać się będą nasi młodzicy. – Będą walczyć o punkty do ministerialnej klasyfikacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży – podkreśla trener Tiki-Taki. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE