Reklama

Jakość powietrza w Cmolasie umiarkowana. Czujniki wykryły zanieczyszczenia

Opublikowano: pon, 6 sty 2020 13:03
Autor:

Jakość powietrza w Cmolasie umiarkowana. Czujniki wykryły zanieczyszczenia  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jakość powietrza jest akceptowalna. Jak czytamy na stronie internetowej gminy Cmolas, zanieczyszczenie powietrza może stanowić zagrożenie dla zdrowia w szczególnych przypadkach (dla osób chorych, osób starszych, kobiet w ciąży oraz małych dzieci). Warunki umiarkowane do aktywności na wolnym powietrzu.

Przypomnijmy, że czujnik, który został zamontowany w sąsiedztwie zakładu Koltex w Cmolasie. Chcieli tego mieszkańcy dwóch osiedli.
Kilka miesięcy temu ponad stu mieszkańców osiedli Zakościele i Działki wystosowali pismo do wójta gminy, w którym prosili o zamontowanie czujnika. 

Głównym postulatem mieszkańców było zainstalowanie systemów monitorujących parametry powietrza. Zamieszkujący osiedle Działki i Zakościele uważali, że instalacja powinna mieć miejsce przede wszystkim na terenach, gdzie występuje duże skupisko domów. - W bezpośrednim sąsiedztwie zakładów przemysłowych, których produkcja związana jest lub może być związana z emisją do atmosfery szkodliwych związków chemicznych. Jak na przykład firma Green Koltex - argumentowali. 
Dziś (poniedziałek, 6 stycznia) czujniki wskazały umiarkowaną jakość powietrza. Do tej pory była ona na poziomie bardzo dobrym i dobrym. 

Stan powietrza każdy mieszkaniec może sprawdzić, pobierając aplikację na swój telefon "Monitoring Powietrza BI", wpisując lokalizację Cmolas. 

- Przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu weryfikuję pomiary, które są w aplikacji - mówiła Bernadetta Wolak-Posłuszny, radna z Cmolasu.

Czujnik zamontowany w Cmolasie mierzy jedynie stężenie pyłów tzw. PM-ów. - Monitoring pokazuje, że stężenie tych pyłów jest na poziomie, który nie jest niebezpieczny. Nie znaleźliśmy jednak firm posiadających urządzenia, które byłyby w stanie monitorować w powietrzu substancje, które powstają w wyniku termicznej obróbki cieplnej - podkreślała nasza rozmówczyni. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -0

    Andrzej

    Śmieci podróżały :)