Reklama

Jakie inwestycje gmina Cmolas planuje zrealizować?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Jakie inwestycje gmina Cmolas planuje zrealizować? - Zdjęcie główne

Ile gmina Cmolas planuje wydać w tym roku na inwestycje? | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Cmolas zamieściła plan zamówień publicznych na 2021 rok. Jakie inwestycje planuje zrealizować w tym roku gmina? Jak co roku w przeważającej części planu są drogi i ich remonty. Są jednak inwestycje dotyczące szkół.

Jeżeli chodzi o gminne trakty, to cmolaski urząd planuje przebudowę drogi gminnej Jagodnik - Jamnica - Trzęsówka (dwa odcinki) za około 700 tys. zł. W planach jest także remont drogi Jagodnik - Kapłonka z wykonaniem rowu krytego w Jagodniku za ponad pół miliona złotych. Trakty, które doczekają się remontu, to także drogi do oczyszczalni ścieków w Cmolasie, za 150 tys. zł, droga Cmolas - Zakościele - Stary Gościniec za 400 tys. zł, droga na Pańskich Polach za 370 tys. zł oraz droga Podpołudnie - Koczubaj za 300 tys. zł.

 W planie gminy jest także remont i termomodernizacja budynku Centrum Kultury Wsi w Porębach Dymarskich za pół miliona złotych. Poważną inwestycją będzie także rozbudowa Szkoły Podstawowej w Hadykówce za prawie 1,5 miliona złotych. Szkoła zyskać ma także boisko wielofunkcyjne za ponad 200 tys. zł.

W Trzęsówce natomiast powstać ma siłownia zewnętrzna za ponad 50 tys. zł. Dużą inwestycją ma być także budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Jagodniku, planowo za 2 700 000 zł. Placówka ta ma zyskać także nowy plac zabaw za prawie 200 tys. zł.

 Kolejną inwestycją przewidzianą na ten rok ma być wykonanie instalacji fotowoltaicznych  na obiektach znajdujących się na terenie gminy Cmolas. Koszt tego przedsięwzięcia oszacowany jest na 673 200 zł. Wyremontowana ma zostać także kryta pływalnia w Cmolasie za prawie 700 tys. zł.

 Rozbudowa oświetlenia ulicznego przewidziana jest w Ostrowach Baranowskich oraz w Jagodniku. Koszty oszacowane są na 130 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy