Reklama

Innowacje w zakładzie. Będzie mniej śmierdzieć? Przedstawiciele SARI z Przewrotnego chcą porozmawiać z mieszkańcami

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Innowacje w zakładzie. Będzie mniej śmierdzieć? Przedstawiciele SARI z Przewrotnego chcą porozmawiać z mieszkańcami - Zdjęcie główne

Po uruchomieniu instalacji antyodorowej zostanie ona wyposażona w systemy pomiarowe, co pozwoli stale monitorować emisję związków do atmosfery. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zarząd SARI w Przewrotnym (powiat rzeszowski) zaprasza mieszkańców na spotkanie. Co będzie jego temat? Firma chce podzielić się ciekawymi informacjami.

W trakcie spotkania zostanie zaprezentowany stan prac nad instalacją antyodorową. Daniel Hałas, członek zarządu SARIA Polska opowie także o problemach, jakie pojawiły się w procesie uzyskiwania niezbędnych pozwoleń. Firma chce podzielić się z mieszkańcami najważniejszymi informacjami, które dotyczą instalacji. Daniel Hałas odpowie na wszystkie pytania, jakie padną ze strony mieszkańców.

 

- W imieniu Zarządu SARIA Polska zapraszam na spotkanie z mieszkańcami Przewrotnego, które odbędzie się w najbliższy piątek (5 sierpnia) o godz. 17 przed Domem Ludowym w Przewrotnym

- zapraszają organizatorzy spotkania. 

Zaproszenie do udziału w wydarzeniu przekazane zostało także Lucynie Sokołowskiej, członkowi zarządu powiatu rzeszowskiego, oraz Pawłowi Bajowi, burmistrzowi Głogowa Małopolskiego.

Mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego o uciążliwości zakładu

Mimo że zakład znajduje się w Przewrotnem, w innym powiecie, to mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego (Widełki i Raniżowa) równie często uskarżają się na jego działalność.

Przypomnijmy, że przynajmniej cztery razy, 30 grudnia 2021 roku, mieszkańcy Przewrotnego i innych okolicznych miejscowości, sąsiadujących z zakładem Saria, zgłaszali do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie prośbę o interwencję wobec panującego w tym dniu ogromnego smrodu. - Co zrobił WIOŚ? Zadzwonił do Sarii zapytać, czy faktycznie śmierdzi. Nie, to nie jest żart. Dodatkowo WIOŚ w Rzeszowie nie wysyłał kontrolerów, tylko dał wiarę temu, co przekazał podczas rozmowy dyrektor zakładu? - mówili mieszkańcy. 

W odpowiedzi pisemnej inspekcji ochrony środowiska do jednego z mieszkańców Przewrotnego na prośbę o kontrole czytamy, że WIOŚ rzeczywiście przeprowadził rozmowę telefoniczną z dyrektorem zakładu Saria. Inspektorzy poprosili o informację o aktualnej sytuacji w zakładzie.

Zakład skontrolował

Wtedy to dyrektor Sarii w Przewrotnem zapewnił inspekcję, że "nie miała miejsca żadna awaria, zakład działa w normalnym trybie". Dodatkowo zalecił on swoim pracownikom wizję lokalną w terenie. Pracownicy zakładu dokonali "obchodu" miejscowości, w kluczowych punktach, jak okolice kościoła, stadionu, cmentarza, auto-złomu, a nawet przystanku autobusowego. Uciążliwego odoru nie ujawniono. 

- Nie ma to jak wykonywanie czynności przez pracowników tejże firmy. Nasuwa się pytanie, czy mogło to się inaczej zakończyć? Sądzę, że nie. Takie czynności powinny być wykonane przez osoby trzecie i przede wszystkim bez informacji o ich wykonywaniu. Jest to przykre. Mieszkam niespełna 300 km od Przewrotnego, ale w większości przyjazdów do rodziny w tym miejscu spotykam się z tym smrodem - pisał w mediach społecznościowych Michał Baran. 

- Chore, cyrk, brak słów jak to dostałam, nie mogłam uwierzyć, co czytam!

- mówiła z kolei Katarzyna Kaczor, do której trafiła odpowiedź WIOŚ. Czy po pół roku coś się zmieniło w zakładzie w Przewrotnem? O tym na najbliższym spotkaniu poinformują przedstawiciele SARI. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy