Reklama

Ilu wykroczeń dopuścili się piesi w powiecie kolbuszowskim? Policja podsumowała 2022 rok

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Ilu wykroczeń dopuścili się piesi w powiecie kolbuszowskim? Policja podsumowała 2022 rok - Zdjęcie główne

Polcija podsumowała wykroczenia pieszych w 2022 roku. | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Za co najczęściej piesi byli karani przez policjantów? Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej podsumowali 2022 rok.

W 2021 roku nowe przepisy zmieniły zasady ruchu drogowego. Nowa formuła miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Funkcjonariusze policji wielokrotnie podkreślali, że pierwszeństwo na przejściu dla pieszych nie zwalnia ich z zachowania szczególnej uwagi wchodząc na jezdnię i przechodząc przez pasy.

 

Nowością w znowelizowanych przepisach jest punkt mówiący o zakazie korzystania z teflonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wejścia czy przechodzenia przez jezdnię. W takim przypadku rozmowa przez telefon może znacznie utrudnić pieszemu ocenę sytuacji, kiedy wchodzi na drogę. 

Jak zachowują się piesi w powiecie kolbuszowskim?

Kierowcy od czerwca 2021 roku w sposób szczególny muszą uważać na pieszych. Powinni obserwować nie tylko przejście, ale i jego okolicę. 

Wprowadzone zmiany sprawiły, że każdy pieszy wchodzący na zebrę ma pierwszeństwo przed pojazdem. Sprawdzamy jakie wykroczenia popełniają piesi w powiecie kolbuszowskim.

Roczne podsumowanie to całkowita liczba ujawnionych wykroczeń przez policjantów ruchu drogowego w okresie od stycznia do grudnia 2022 roku. Informacje przekazała Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy KPP w Kolbuszowej. 

Funkcjonariusze policji za brak elementów odblaskowych interweniowali w 13 przypadkach. Odnotowano 120 wykroczeń przekraczania jezdni w miejscu niedozwolonym. 

62 wykroczenia dotyczą poruszanie się nieprawidłową stroną drogi. Nieostrożne wejście pieszego na jezdnię przed jadący pojazd w całym 2022 roku było 2 takie wykroczenia. Z przekazanych informacji dowiadujemy się, że 4 wykroczenia dotyczyły wyjścia pieszego zza pojazdu lub przeszkody. Funkcjonariusze interweniowali cztery razy w związku z siedzeniem, staniem lub leżeniem na jezdni. 

Korzystanie z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię, odnotowano 1 takie wykroczenie popełnione przez pieszego w powiecie kolbuszowskim. Pozostałe 53 wykroczenia zostały podane bez dokładnego przydzielenia. 

Łącznie 259 wykroczeń popełnionych przez pieszych na drogach w powiecie kolbuszowskim. Policja nie przekazała nam informacji ile z interwencji funkcjonariuszy zakończyło się mandatem, a ile pouczeniem. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE