Reklama

Reklama

Ile pieniędzy zebrało kolbuszowskie technikum dla dzieci w Kamerunie?

Opublikowano: czw, 21 sty 2021 10:25
Autor: | Zdjęcie: kolbuszowski.pl

Ile pieniędzy zebrało kolbuszowskie technikum dla dzieci w Kamerunie? - Zdjęcie główne

foto kolbuszowski.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od października do grudnia ubiegłego roku Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej organizował akcję "Adopcja Serca - Adopcja na odległość". To już ósma edycja.

Reklama

Akcja na celu ma wspieranie kształcenia, a takze dożywiania dzieci oraz młodzieży w Kamerunie, które podlegaja diecezji Doumé Abong-Mbang. Tam z kolei posługę misyjną pełni biskup Jan Ozga, pochodzący z Woli Raniżowskiej.

Do inicjatywy włączyli się uczniowie z 10 klas (zbierając 501 zł), a także nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi (którzy z kolei wplacili łącznie 1075 zl).

Łącznie zebrano 5 295,67 zł. Jak poinformowało Szkolne Koło Wolontariatu Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej, taka kwota pozwoliła na adopcję dwudziestu czterech dzieci.

- W akcji, dzięki wsparciu i życzliwości proboszcza Kolegiaty, dziekana dekanatu Kolbuszowa-Wschów Lucjana Szumierza, wzięli udział również wierni Kolbuszowskiej Kolegiaty. Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło zbiórkę do puszek, podczas której zebrano 3 536,14 złotych i jednego dolara

- nadmienia Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej na swojej stronie internetowej.

Szkolne Koło Wolontariatu Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej wraz z opiekunami dziękuje wszystkim ofiarodawcom oraz młodzieży i jej opiekunom za pomoc w organizacji tej akcji.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.