Reklama

Gwałt znów przed sądem. Jest wyrok

Opublikowano: sob, 5 gru 2020 10:10
Autor: | Zdjęcie: Pixaba

Gwałt znów przed sądem. Jest wyrok  - Zdjęcie główne

Sąd apelacyjny wydał wyrok w sprawie mieszkańca gminy Raniżów | foto Pixaba

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sąd skazał 55-letniego mieszkańca gminy Raniżów za gwałt. Mężczyzna od wyroku się odwołał i sprawa ponownie trafiła na wokandę. Jaką decyzję podjął sąd apelacyjny?

Do zdarzenia doszło w październiku 2019 roku w jednej z miejscowości na terenie gminy Raniżów. Joanna Kwiatkowska-Brandys, szefowa Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej, poinformowała, że pokrzywdzona sama przyszła do miejsca zamieszkania oskarżonego, prosząc go o nocleg.

- Przed zdarzeniem spożywała z nim alkohol

- wyjaśniała szefowa Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej.

Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej skierowała akt oskarżenia przeciwko 55-letniemu mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego. Oskarżony miał zmusić kobietę do stosunku.

W maju tego roku Sąd Rejonowy w Kolbuszowej po przeprowadzeniu postępowania skazał oskarżonego za zarzucane mu przestępstwo na karę dwóch lat i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności. Orzekł również od oskarżonego na rzecz pokrzywdzonej, tytułem zadośćuczynienia, kwotę 2 tys. zł. Oskarżony odwołał się od wyroku do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie.

We wtorek, 1 grudnia, Joanna Kwiatkowska-Brandys, szefowa kolbuszowskiej prokuratury poinformowała nas, że sąd apelacyjny odrzucił wniosek oskarżonego i podtrzymał wyrok pierwszej instancji. Oznacza to, że mieszkaniec gminy Raniżów będzie musiał odbyć swoją pierwotnie zasądzoną karę 2 lat i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności. Wyrok jest prawomocny.

Skazany może złożyć jeszcze wniosek o kasację wyroku. Powód kasacji nie może być jednak ten sam, który zawarł w swojej apelacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy