Gotowi na mistrzostwa Polski

Gotowi na mistrzostwa Polski  - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCIJakub Chudzik i Wiktor Zięba zaliczyli ostatni sprawdzian przed mistrzostwa Polski do 16 lat. Dobry występ w Gliwicach zanotowały Wiktoria Wrońska i Magda Niemczyk.

W minioną sobotę nasi lekkoatleci pokazali się w Krośnie w Memoriale Kazimierza Świerzowskiego. Zdobyli w sumie 5 medali. Młodzik Wiktor Zięba wywalczył złoty medal na 600 metrów, srebro na 1500 metrów zgarnęła Monika Węgrzyn (kategoria open), Jakub Chudzik zdobył srebrny medal na 300 metrów (kategoria młodzik). W grupie młodziczek z bardzo dobrej strony pokazała się Natalia Antkiewicz, która wróciła z brązowym medalem za bieg na 600 metrów. W kategorii do 14 lat na 600 metrów trzecie miejsce wywalczyła również Amelia Chudzik.

Zawody w Krośnie były ostatnim sprawdzianem dla Jakuba Chudzika i Wiktora Zięby przed mistrzostwami Polski, które w ten weekend odbędą się w Tarnowie. Kuba pobiegnie tam na dystansie 600 metrów, a Wiktor na 2000 metrów. – W Krośnie obydwaj pobiegali na krótszych dystansach, ale też z sukcesami, bo Kuba udanie powalczył ze sprinterami na 300 metrów, zdobywając srebro (38,54), zaś Wiktor złoto na 600 metrów (czas: 1,31,89) – podkreśla trener Tiki-Taki.

Wychowankowie Bogdana Karkuta mają dobre wspomnienia z mistrzostw Polski młodzików. – Zawody te były w niedawnej przeszłości dla nas bardzo udane, bo zdobywaliśmy w nich aż trzy złote medale. Sukcesy odnosili: Szymon Zięba i dwukrotnie Magdalena Niemczyk – zaznacza Karkut. – Teraz nie nastawiamy się na medale. Na pewno sukcesem byłoby miejsce w pierwszej ósemce, bo na listach rankingowych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki nasi zawodnicy plasują się w drugiej dziesiątce – opisuje Karkut.

W niedzielę, 15 września, w Gliwicach odbył się kolejny Memoriał Zenona Sęka. Z mocnymi przeciwniczkami porównać się mogły nasze dziewczyny: Magdalena Niemczyk i Wiktoria Wrońska. Ta druga wywalczyła drugie miejsce w biegu na 200 metrów i była piąta na 100 metrów. Na setkę czwarte miejsce zajęła Magdalena Niemczyk. – Odpuściliśmy już start na 200 metrów. Czwarte miejsce na 100 metrów to świetny wynik. Bieg ten wygrała wicemistrzyni świata, a drugą i trzecią pozycję zajęły dorosłe zawodniczki – zaznaczał Karkut. – Drugie miejsce Wiktorii to także znakomity wynik. Ostatnia specjalizuje się w walce na dystansie 400 metrów, choć pamiętamy, że dwa lata temu w halowych mistrzostwach Polski do18 lat wywalczyła srebrny medal – zaznacza trener Tiki-Taki.