Reklama

Gniazdo pod nosem proboszcza

Opublikowano:
Autor:

Gniazdo pod nosem proboszcza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gniazdo bociana, o którego lokalizację walka toczyła się od kilkunastu miesięcy, zostało zdemontowane i przeniesione kilkadziesiąt metrów dalej.

O usunięciu gniazda z ulicy Tarnobrzeskiej dowiedzieliśmy się między innymi od Czytelnika, którego list do nas dotarł. - W poniedziałek, 27 lutego, pracownicy na polecenie wójta gminy usunęli ze słupa elektrycznego gniazdo bociana, które było położone przy chodniku przy ul. Tarnobrzeskiej, niedaleko kościoła – napisał mieszkaniec gminy Majdan Królewski.

Nie było funduszy?
Zdaniem Czytelnika, który przesłał do nas list, przenoszenie gniazda nie było konieczne. - Gniazdo to było corocznie przez wiele lat użytkowane przez bociany, ale przeszkadzało jednemu z radnych, ponieważ na część chodnika bociany wydalały odchody, które to tak bulwersowały tego radnego, że aż trzeba go (gniazdo - przyp. red.) było usunąć. W całej Polsce bociany mają gniazdo obok chodników i nikomu to nie przeszkadza – napisał mężczyzna i dodał: - Można było zrobić jakieś zadaszenie pod tym gniazdem, ale widocznie nie było na to funduszy. Na coroczne podwyżki i na nagrody pieniądze się znajdują. Można też było postawić słupa obok na posesji i przenieść gniazdo, a nie demontować. 

Więcej w 11 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE