Reklama

Gminy zakupią komputery dla potrzebujących dzieci uczących się w domach

Opublikowano:
Autor:

Gminy zakupią komputery dla potrzebujących dzieci uczących się w domach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wszystkie gminy z naszego powiatu oraz starostwo w Kolbuszowej zakupią komputery dla uczniów odbywających aktualnie naukę w domu.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa pozytywnie oceniło już ponad 900 wniosków o pieniądze na sprzęt do zdalnego nauczania. Wśród nich znalazły się samorządy z powiatu kolbuszowskiego.

W zależności od liczby uczniów samorządy mogły ubiegać się o 35 tys. zł, 45 tys. zł, 60 tys. zł, 70 tys. zł, 80 tys. zł lub 100 tys. zł. Złożenie wniosku to gwarancja wypłaty. Wydatki można ponosić jeszcze przed podpisaniem umowy o dofinansowanie. 

Gmina Kolbuszowa zakupiła z własnych pieniędzy 65 laptopów na kwotę ponad 79 tys. zł. Komputery zostały przekazane do dziesięciu szkół podstawowych z terenu gminy oraz do Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej. - Przewidujemy, że wspomnianym sprzętem zostanie wspartych 15 nauczycieli oraz około 50 uczniów podczas realizacji kształcenia zdalnego. Gmina złożyła już wniosek o zwrot powyższej kwoty w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji "Zdalna Szkoła" - czytamy na stronie kolbuszowskiego magistratu.

Również gmina Cmolas otrzymała prawie 60 tys. zł na zakup niezbędnego sprzętu dla uczniów. Powiat kolbuszowski otrzymał na ten cel prawie 70 tys. zł, a gmina Niwiska otrzymała 60 tys. zł. Do tych samorządów dołączyły także Raniżów z kwotą 60 tys. zł oraz Majdan Królewski. Jak informuje Janina Wójtowicz, zastępca wójta gminy Majdan Królewski, urząd zakupił 24 laptopy za prawie 60 tys. zł. Dyrektorzy sześciu placówek z terenu majdańskiej gminy zgłosiło chęć przekazania sprzętu swoim uczniom. - Nasi uczniowie już pracują w domu na tych komputerach - mówi wicewójt.

Z kolei Genowefa Dębiak, sekretarz gminy Dzikowiec, informuje, że urząd zakupił 23 laptopy dla swoich uczniów. Otrzymał on bowiem prawie 60 tys. na ich zakup.

O szczegóły projektu zapytamy w przyszłym tygodniu samorządowców i dyrektorów szkół. Do tematu wrócimy w najbliższym numerze Korso. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE