Reklama

Gminy Kolbuszowa i Niwiska pomogły rodakom na Ukrainie. Jak?

Opublikowano:
Autor:

Gminy Kolbuszowa i Niwiska pomogły rodakom na Ukrainie. Jak?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wczoraj (19 grudnia) w budynku Fundacji na rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej odbyło się spotkanie z arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim, metropolitą lwowskim Kościoła rzymskokatolickiego oraz wieloletnim sekretarzem papieża Jana Pawła II i Benedykta XVI.

Okazją do spotkania było przekazanie świątecznej zbiórki najpotrzebniejszych artykułów dla ubogich i chorych podopiecznych organizacji Kościoła Katolickiego we Lwowie zorganizowanej na terenie gminy Kolbuszowa i Niwiska. Jak informuje kolbuszowski magistrat, podczas tegorocznej akcji udało się pozyskać wózki inwalidzkie, chodziki, pampersy dla osób niepełnosprawnych, a także artykuły chemiczne, żywność i odzież. Dzięki pomocy arcybiskupa Mokrzyckiego przekazane dary trafią do rodaków przebywających we lwowskim hospicjum, sierocińcu i domu pogodnej jesieni.

Podczas wczorajszego spotkania metropolita lwowski podzielił się również wspomnieniami o Świętym Janie Pawle II- opowiadał o jego życiu codziennym, pracy i spotkaniach z wiernymi.

W zbiórkę zaangażowały się Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Kolbuszowa, szkoły z gminy Niwiska, Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE