Reklama

Gmina Raniżów. Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej ogłosił przetarg na remont odcinka "powiatówki" w Woli Raniżowskiej. Droga zostanie przebudowana, ale pod jednym warunkiem

Opublikowano:
Autor:

Gmina Raniżów. Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej ogłosił przetarg na remont odcinka "powiatówki" w Woli Raniżowskiej. Droga zostanie przebudowana, ale pod jednym warunkiem  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej ogłosił przetarg na remont odcinka drogi powiatowej w Woli Raniżowskiej. Na to, że przebudowa drogi ruszy, szanse są jednak małe. Dlaczego?

Przetarg na realizację zadania pn. "Przebudowa drogi powiatowej nr 1204R Majdan Królewski - Kopcie - Raniżów - Głogów Młp. w km 18+868 do km 21 978 w miejscowości Wola Raniżowska" ogłoszono 13 lipca. W kwietniu powiat kolbuszowski złożył wniosek o udzielenie dotacji celowej z budżetu państwa z przeznaczeniem na ten odcinek powiatówki.

 

Walczą o dotację

Jak mówi Józef Kardyś, starosta powiatu kolbuszowskiego, to, że przetarg został ogłoszony, nie oznacza jednak, że inwestycja zostanie zrealizowana. Dlaczego? - Przetarg na remont tej drogi powiatowej w Woli Raniżowskiej ogłosiliśmy tylko ze względu na czas, bo zbliża się zima. W przetargu zawarliśmy klauzulę, że jeżeli nie dostaniemy dofinansowania, to umowy z wykonawcą nie podpiszemy - wyjaśnił starosta. - Droga zostanie więc przebudowana w tym roku tylko pod takim warunkiem, że otrzymamy dotację - podkreślił szef starostwa powiatowego. 

Jak dodał starosta Józef Kardyś, powiat kolbuszowski jest ze swoim zadaniem na liście rezerwowej. - Jeżeli jakieś wnioski zakwalifikowane przed nami się wycofają lub zostaną oszczędności poprzetargowe, to my mamy szansę, a jeśli ten warunek nie będzie spełniony, to szansy nie będzie - stwierdził Józef Kardyś i dodał: - Z tego co słyszeliśmy, to miało kilka powiatów rezygnować, więc mieliśmy nadzieję, a jak się teraz okazuje, to nikt nie rezygnuje.

 

 Nie teraz, to za rok

Starosta Józef Kardyś zapewnił, że nawet jeśli powiat nie otrzyma dofinansowania, to dalej będzie starał się o remont tego docinka powiatówki. - Jeśli dofinansowania teraz nie dostaniemy, to już niebawem złożymy kolejny wniosek o dofinansowanie przebudowy tej drogi. Rozmawiałem w tej sprawie już z władzami Raniżowa. Wniosek złożylibyśmy jeszcze w tym roku, a realizacja byłaby w przyszłym roku - stwierdził Józef Kardyś.

 

 Więcej w aktualnym Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE