Reklama

GMINA RANIŻÓW. Co powstanie w dawnym budynku ośrodka zdrowia?

Opublikowano:
Autor:

GMINA RANIŻÓW. Co powstanie w dawnym budynku ośrodka zdrowia? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Marek Margański, sekretarz gminy Raniżów, poinformował podczas ostatniej sesji, że odebrano roboty budowlane zadania pod nazwą "Modernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Raniżów".

Dla kogo będzie przeznaczony wyremontowany budynek po byłym ośrodku zdrowia w Woli Raniżowskiej i jaką będzie pełnił funkcję? Między innymi takie pytanie zadał wójtowi jeden z samorządowców.

Zakres prac

Planowany zakres robót objął remont pomieszczeń wewnątrz budynków w branży budowlanej, sanitarnej i elektrycznej. W ramach zadania wyremontowane zostały między innymi ściany wewnętrzne. Wymienione zostały drzwi wewnątrz budynków oraz posadzki w niektórych pomieszczeniach. Przeprowadzono też remont łazienek. Wykonane zostały również wewnętrzne instalacje wodociągowe i kanalizacyjne oraz roboty instalacyjne i elektryczne.

Kiedy gmina przymierzała się do prac, zapowiadano, że oba budynki będą pełnić funkcje kulturalne. Co to dokładnie znaczy? Z takim pytaniem zwrócił się do wójta Józef Gil, radny z Woli Raniżowskiej: - Co jest tam, panie wójcie, planowane w tym naszym budynku?

- Jeśli chodzi o ten budynek, to jest on wielofunkcyjny. Jest przeznaczony do korzystania przez podmioty, które są w tej chwili na terenie wsi i które będą jeszcze, bo wieś to jest żywy organizm - stwierdził Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów. - Myślę, że jeśliby jakaś organizacja czy jakieś stowarzyszenie powstało, to chętnie też będzie tam przyjęte - powiedział włodarz. 

Kto skorzysta?

Włodarz wskazał również podmiot, który byłby ewentualnym gospodarzem tego budynku.  - Na ten moment myślę, że gospodarować tym budynkiem będzie Koło Gospodyń Wiejskich - poinformował. Jak dodał, pomysłów na wykorzystanie budynku po byłym ośrodku zdrowia jest jednak wiele. - Myśleliśmy, że może właśnie uda się tam też jakąś filię banku otworzyć. Na razie jednak dyrektor (banku - przyp. red.) mówił, że po remoncie banku będzie jeszcze analizował sytuację - powiedział wójt.

Włodarz zdradził, że mieszkańcy proponowali także, aby w wyremontowanym budynku powstał gabinet stomatologiczny. - Ale to oczywiście wymaga też dostępności, której trzeba szukać z innych programów, bo ten program nie obejmował dostępności dla niepełnosprawnych - powiedział wójt Grądziel. - Myślę, że sołtys też będzie mile widziany w tym obiekcie - zaznaczył. - Młodzież też ma tam pozyskane urządzenia z programu odnowy wsi i też do spędzenia wolnego czasu będzie miała różnego rodzaju atrakcje, typu piłkarzyki czy bilard i te urządzenia będą do wykorzystania przez młodzież danej miejscowości - podkreślił.

Odpowiedzialny GOKSiR

Władysław Grądziel wskazał również podmiot, który odpowiadałby za prowadzenie i funkcjonowanie budynku. - Myślę, że jako gospodarza tego obiektu trzeba umocować GOKSiR, bo ta struktura się w innych gminach sprawdza i musi być tutaj jedna jednostka odpowiedzialna. Bo też nie może być tak, że "wszyscy" i w ten sposób "nikt" nie jest odpowiedzialny - stwierdził wójt.

- Dlatego myślimy nad tym, aby umocować GOKSiR do gospodarowania tym obiektem, opłacania go i pilnowania tego obiektu. W GOKSiR jest w tej chwili zatrudnione trzy osoby i myślę, że rotacyjnie można to wszystko załatwić i na parę godzin ta świetlica, ten obiekt może być udostępniany. Pod nadzorem oczywiście, bo bez nadzoru nic nie będzie - podsumował. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE