Reklama

Gmina ogłosiła przetarg na wynajem gabinetów w nowym ośrodku zdrowia

Opublikowano: wt, 19 lut 2019 10:00
Autor:

Gmina ogłosiła przetarg na wynajem gabinetów w nowym ośrodku zdrowia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Chętni, którzy chcieliby wynająć cały obiekt, powinni świadczyć swoje usługi zarówno prywatnie, jak i na fundusz. Urząd Gminy Cmolas zastrzegł w zapytaniu ofertowym, że wizyty  prywatne w ośrodku nie mogą być częstsze niż przyjmowanie pacjentów na tzw. NFZ.

Cmolaski urząd planuje wynająć całość budynku składającego się z 43 pomieszczeń, na minimum 10 lat.

 

Pół na pół

Ośrodek o powierzchni 450 m kw. składa się z parteru i poddasza. Znajdują się w nim  między innymi cztery gabinety lekarskie i sześć rehabilitacyjnych. Gmina podjęła decyzję, że miesięczny czynsz za całość obiektu będzie wynosić 5 687,52 zł.

O wycenie informował jeszcze w ubiegłym roku Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas. Biegły wycenił budynek. Stawka za metr kwadratowy na parterze wynosi 12 zł, czyli łącznie 3 tys. zł. Na poddaszu użytkowym wygospodarowano 203 mkw, stawka za jeden metr kw. to 8 zł, czyli łącznie 1624 zł.

- Razem wychodzi 4 624 zł, plus 23 proc. VAT - wyliczał włodarz na jednej z sesji. 

 

Za całość

 

Urząd ma nadzieję wynająć ośrodek jednej firmie, która świadczyłaby usługi zdrowotne dla mieszkańców gminy.

Włodarz gminy poinformował na jednej z sesji, że jeżeli przetarg na całość się nie uda, wtedy gmina będzie próbować wynajmować pojedyncze gabinety. Jak dodał Galek, gmina ustaliła, żeby nie wchodzić kolizyjnie w usługi, które są świadczone w sąsiednim budynku przez Zakład Opieki Zdrowotnej Kolbuszowa.

 Radni obecni na zebraniu podkreślali również, żeby zapewnić mieszkańcom tych specjalistów, których najbardziej potrzebują.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.