Reklama

Reklama

Gmina Niwiska. Stypendia dla najzdolniejszych uczniów zostały rozdane. Jakie kryteria musieli spełnić stypendyści?

Opublikowano: ndz, 1 lip 2018 20:30
Autor:

Gmina Niwiska. Stypendia dla najzdolniejszych uczniów zostały rozdane. Jakie kryteria musieli spełnić stypendyści?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po raz jedenasty w gminie Niwiska zostały przyznane stypendia dla młodzieży, która w roku szkolnym 2017/2018 wyróżniła się wynikami w nauce, osiągnięciami sportowymi i muzycznymi.

Reklama

Stypendia za wyniki w nauce przyznawane są na podstawie średniej z ocen na świadectwie szkolnym. W przypadku szkół podstawowych  w IV i V klasie minimalna średnia wynosi 5,2. W VI klasie wynosi ona 5,1, natomiast w VII klasie i gimnazjum jest to 5,0.

Stypendia sportowe przyznawane są dla uczniów, którzy wywalczyli tytuł mistrza w danej dyscyplinie w swoich kategoriach wiekowych - co najmniej na poziomie powiatu.

Dodatkowym warunkiem, niezbędnym do otrzymania stypendium, jest co najmniej bardzo dobra ocena z zachowania.

Po raz trzeci zostały przyznane stypendia dla uczniów szkoły muzycznej, którzy również mają swoje osiągnięcia - w konkursach i festiwalach, w których reprezentowali gminę Niwiska.

Uroczystego wręczenia stypendiów i pamiątkowych statuetek dokonała Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska.

Więcej w aktualnym Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.