Reklama

Gmina Majdan Królewski. Przenosiny uczniów do budynku wygaszanego gimnazjum na osiedlu Podlasek?

Opublikowano:
Autor:

Gmina Majdan Królewski. Przenosiny uczniów do budynku wygaszanego gimnazjum na osiedlu Podlasek? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przypomnijmy, że temat powstania żłobka w gminie Majdan Królewski został zasygnalizowany między innymi przez rodziców dzieci uczęszczających do Niepublicznego Żłobka "Krasnal" w Nowej Dębie. Nowodębska placówka ma zakończyć bowiem swoją działalność z końcem maja. Z tego też powodu rodzice maluchów zebrali podpisy i wystosowali pismo do urzędu gminy z prośbą o utworzenie żłobka na terenie gminy Majdan Królewski.

Autorzy pisma wspomnieli również o drugiej opcji - możliwości utworzenia żłobka niepublicznego przez Ewelinę Mokrzycką, dyrektor Niepublicznego Żłobka i Przedszkola "Słoneczny Zakątek" w Kolbuszowej, której udało się pozyskać dofinansowanie na utworzenie takiej placówki w Majdanie Królewskim. Dyrektor zwróciła się do wójta gminy z prośbą o wynajęcie na ten cel pomieszczeń w budynku wygaszanego gimnazjum w Majdanie Królewskim. 

Jak poinformował nas wówczas wójt Jerzy Wilk,  jest wiele kwestii, które wymagają wnikliwej analizy, począwszy od źródeł finansowania po dostosowanie lokalu do wymogów i potrzeb funkcjonowania żłobka. Dodał, że gmina nie dysponuje stosownymi pomieszczeniami,  jak również w budżecie gminy na 2019 r. nie ma zabezpieczonych żadnych pieniędzy na ten cel. Włodarz nie skomentował natomiast wówczas propozycji wynajmu pomieszczeń w budynku wygaszanego gimnazjum.

Czy po ponad miesiącu w sprawie wiadomo już coś więcej? Z takim pytaniem zwróciliśmy się zarówno do Eweliny Mokrzyckiej, dyrektor Niepublicznego Żłobka i Przedszkola "Słoneczny Zakątek" w Kolbuszowej, jak i do wójta gminy.

Wójt wyraził chęć

Jak poinformowała nas dyrektor Ewelina Mokrzycka, pierwsze przymiarki w celu utworzenia placówki w Majdanie Królewskim zostały już poczynione.  - We wtorek, 14 maja, pan wójt Jerzy Wilk oprowadził mnie po budynku gimnazjum - zdradziła dyrektor Mokrzycka. - Szkoła jest piękna i zadbana. Warto, by ta placówka służyła dalej społeczności, nie mówię nawet o żłobku czy przedszkolu, ale chodzi o to, żeby budynek nie stał pusty - dodaje.

- Pan wójt wyraził chęć wynajęcia nam części segmentu budynku na osiedlu Podlasek w  Majdanie Królewskim na potrzeby utworzenia żłobka i przedszkola - wyjaśnia. - Musimy ustalić szczegóły zakresu naszej współpracy. Jeśli wszystko się uda, żłobek będzie działał od 1 września 2019 roku - stwierdza nasza rozmówczyni.

Będą dalsze rozmowy

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy również Jerzego Wilka, wójta gminy Majdan Królewski. -  Informuję, że Gimnazjum w Majdanie Królewskim Uchwałą Rady Gminy zostało włączone do Publicznej Szkoły Podstawowej w Majdanie Królewskim, w związku z tym budynek byłego gimnazjum został przekazany w trwały zarząd na rzecz Publicznej Szkoły Podstawowej w Majdanie Królewskim - podkreślił włodarz. - Wynajęcie pomieszczeń w budynku byłego gimnazjum na potrzeby żłobka jest uzależnione od decyzji dyrektora szkoły w Majdanie Królewskim: w jakim stopniu i na jakiej powierzchni budynku będą prowadzone zajęcia edukacyjne dla klas starszych szkoły podstawowej - wyjaśnił. Jak dodał włodarz, dyrektor PSP w Majdanie Królewskim, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego do oddziałów przedszkolnych i kl. I na rok szkolny 2019/2020, zdecydowała zorganizować spotkanie z rodzicami uczniów w budynku byłego gimnazjum w czwartek, 23 maja 2019 r., i przedstawić rodzicom informację o  organizacji roku szkolnego 2019/2020 w PSP Majdan Królewski. - Po tym spotkaniu będą prowadzone dalsze rozmowy w temacie wynajęcia pomieszczeń - zapewnił wójt Jerzy Wilk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE