Reklama

Gmina Majdan Królewski planuje odbudować zabytki za niespełna milion złotych w ramach Polskiego Ładu. O jakich mowa?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Gmina Majdan Królewski planuje odbudować zabytki za niespełna milion złotych w ramach Polskiego Ładu. O jakich mowa? - Zdjęcie główne

Jakie zabytki planuje odbudować majdańska gmina? | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Majdańska gmina nosi się z zamiarem pozyskania funduszy z Polskiego Ładu na odbudowę zabytków na swoim terenie. Aktualnie samorząd przygotowuje wniosek.

Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski, na ostatniej sesji, która odbyła się 24 stycznia, mówił o zamiarze złożenia wniosku o dofinansowanie odbudowy zabytków. Zapytaliśmy o szczegóły.

- W urzędzie gminy przygotowywany jest wniosek o dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Polskiego Ładu

- słyszymy od włodarza.

Jak udało nam się ustalić, wstępna kwota, o jaką chce ubiegać się majdańska gmina, to niespełna milion złotych. - Z gminnego budżetu zabezpieczony będzie udział własny wymagany we wniosku, tj. kwota około 20 tysięcy złotych - mówi wójt.

Gmina chce dofinansować prace przy zabytkowym kościele i cmentarzu parafialnym należącym do parafii pw. Świętego Bartłomieja w Majdanie Królewskim, która jest właścicielem zabytku.

- Przy kościele przewidziany jest do remontu tzw. "Babiniec", a na cmentarzu ścieżki. Termin składania wniosków ubiega w połowie marca bieżącego roku

- podsumował Wilk.

Na terenie gminy Majdan Królewski znajduje się 10 zabytków wpisanych do rejestru zabytków prowadzonego przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz 30 obiektów ujętych w Gminnej Ewidencji Zabytków. - W większości są to obiekty sakralne - mówi Janina Wójtowicz, prawa ręka wójta.

Rządowy Program Odbudowy Zabytków ma na celu odbudować blask zabytków w całej Polsce. Promes inwestycyjnych udziela Bank Gospodarstwa Krajowego. Projekt skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego. Dofinansowaniu podlegają prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Nabór w tej edycji programu trwa do 17 marca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy