Reklama

Gmina Majdan Królewski. Otwarcie przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych

Opublikowano:
Autor:

Gmina Majdan Królewski. Otwarcie przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przypomnijmy, że samorząd w Majdanie Królewskim ogłosił początkiem października przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy w latach 2019-2020.

Unieważniony

W terminie wyznaczonym do składania ofert wpłynęła oferta tylko jednej firmy. FCC Tarnobrzeg Sp. z o.o. wyceniła usługę polegającą na odbiorze i zagospodarowaniu śmieci na ponad 2 miliony 97 tysięcy złotych. Jak okazało się przy okazji otwarcia ofert, gmina zamierzała przeznaczyć na to zadanie  nieco ponad 814 tysięcy złotych, a więc o ponad milion złotych mniej, niż zaproponował oferent. W związku z tym (24 października)  gmina Majdan Królewski unieważniła przetarg na to zadanie.

 

Na jeden rok

 31 października ogłoszono powtórny przetarg. Jak podkreślił podczas ostatniej sesji Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski, ogłoszenie o przetargu zostało zmodyfikowane. - Został zmieniony proponowany okres, jeśli chodzi o odbiór tych odpadów. Chcemy wyłonić wykonawcę na czas jednego roku - na cały rok 2019 - wyjaśnił. (Wcześniejszy przetarg przewidywał, że wykonawca będzie odbierał śmieci od mieszkańców przez dwa lata).

 

Dwa razy więcej

W piątek, 9 listopada, w Urzędzie Gminy w Majdanie Królewskim otwarte zostały złożone oferty. Tym razem do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Zakład Komunalny Sp. z o.o. w Sokołowie Małopolskim wycenił zadanie na 926 tysięcy złotych. Drugą ofertę złożyła firma Dezako z Dębicy, która koszt zadania wyceniła na 810 tys. zł. Jak dowiadujemy się ze zbiorczego zestawienia ofert, samorząd zamierzał jednak przeznaczyć na to zadanie 407 tys. zł. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE