Reklama

Gmina Kolbuszowa. Urządzenia ratujące życie dostępne w kilku miejscach. Sprawdź gdzie się znajdują

Opublikowano:
Autor:

Gmina Kolbuszowa. Urządzenia ratujące życie  dostępne w kilku miejscach. Sprawdź gdzie się znajdują  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Już w kilku miejscach na terenie gminy Kolbuszowa można znaleźć zewnętrzne, automatyczne defibrylatory.

Urządzenia ratujące życie w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca znajdziemy w na parterze urzędu miejskiego (obok punktu obsługi klienta), a także w budynku krytej pływalni. Trzeci, zakupiony przez gminę defibrylator, strażnicy miejscy wożą ze sobą w samochodzie. Za trzy urządzenia oraz przeszkolenie w jego obsłudze urzędników gmina zapłaciła ponad 15 tys. zł.

Od września jeden defibrylator znajduje się również w budynku starosta. Został on umiejscowiony na parterze budynku, w pobliżu biura podawczego/informacji oraz Wydziału Komunikacji i Transportu.

Liczy się czas 
Ze statystyk wynika, że jeśli defibrylator zostanie użyty w ciągu trzech minut od utraty przytomności przez człowieka, pozwala na przeżycie w 75 procentach przypadków.

Defibrylatory to urządzenia ratujące życie osób, u których doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Są proste w obsłudze, bezpieczne, a przede wszystkim niezwykle skuteczne. Może z niego skorzystać osoba udzielająca pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania pracy serca. Użycie jest bardzo proste: wystarczy odkleić elektrody, przykleić je na klatkę piersiową pacjenta i zastosować się do wydawanych przez urządzenie komend. AED działa na mięsień sercowy prądem stałym o odpowiednio dużej energii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE