Reklama

Gmina Kolbuszowa. Skarbnik niedopuszczony do odpowiedzi

Opublikowano:
Autor:

Gmina Kolbuszowa. Skarbnik niedopuszczony do odpowiedzi  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W związku z przyjętą ustawą o zerowym picie dla młodych radny Michał Karkut dopytywał, czy nowe przepisy będą miały wpływ na budżet gminy.

Samorządowiec zwrócił się do burmistrza i skarbnika w sprawie obniżonego PIT-u. - Czy w związku z tym są już jakieś kalkulacje z Ministerstwa Finansów? - dopytywał radny z Kolbuszowej Górnej. 

Michał Karkut był ciekawy, czy może magistrat pomyślał już o opracowaniu kalkulacji, która przedstawi, jak zerowy PIT wpłynie na budżet gminy. - Na pewno odniesie się to do planowania na przyszły rok - nadmienił Karkut i dodał: - Czy dostaliście jakieś materiały informacyjne w tej kwestii?

Do tematu chciał odnieść się Jacek Mroczek, skarbnik gminy Kolbuszowa. Kiedy przedstawiciel urzędu miejskiego podszedł do mównicy i zaczął wyjaśniać zagadnienie, dosłownie po trzech zdaniach przerwał mu przewodniczący rady Krzysztof Wilk.

- Panie Jacku, nie mamy obowiązku i konieczności udzielania takich informacji - powiedział Wilk. Skarbnik, tłumacząc, że chciał tylko pokrótce nakreślić specyfikę tematu, zrezygnował i odszedł od mównicy. 

Jak zapewnił radnego Michała Karkuta Krzysztof Wilk, dostanie on odpowiedź na zadane przez niego pytania. Co do chęci wyjaśnienia tematu przez Jacka Mroczka, przewodniczący prezydium zaznaczył, że wiedza i możliwość odpowiedzenia są, jednak należy dopełnić procedury.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE