Reklama

Gmina Kolbuszowa. Pytania samorządowców, w sprawie szacowania szkód w gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, nie ustają

Opublikowano:
Autor:

Gmina Kolbuszowa. Pytania samorządowców, w sprawie szacowania szkód w gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, nie ustają - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Szacowanie szkód w gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi - kto się tym zajmie w gminie Kolbuszowa?


Temat ten poruszono na czerwcowym posiedzeniu rady gminy. - Czy jest już powołana komisja do szacowania szkód? - zainteresował się Julian Dragan, radny z Weryni.

Do udzielenia odpowiedzi Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, wyznaczył Tadeusza Serafina, kierownika Referatu Rolnictwa i Gospodarki Gruntami z Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej.

- Jeżeli chodzi o szacowanie strat, to ta komisja jest określona przez wojewodę. Ma się składać z przedstawiciela Ośrodka Doradztwa Rolniczego, przedstawiciela izby rolniczej oraz pracownika gminy. Ta komisja na dzień dzisiejszy nie została jeszcze powołana, ponieważ nie wpłynął  żaden wniosek o szacowanie straty. Gdy taki wniosek wpłynie, automatycznie będzie powołana komisja i będziemy szacować straty, tak jak zawsze było w różnych innych zdarzeniach, np. powodziach, przymrozkach, które czasami natura nam daje - odpowiedział Tadeusz Serafin. 

Od wspomnianej rady gminy minął niemal miesiąc, postanowiliśmy zapytać, czy wiadomo już nieco więcej w temacie. Jak poinformował nas Tadeusz Serafin, sprawą szacowania zajmuje się inspektor Łukasz Piórek z Referatu Rolnictwa i Gospodarki Gruntami. Do dnia 16 lipca wpłynęło 15 podań o szacowanie strat. Szacowanie strat odbywa się w tym tygodniu.
 Komisja jest zobowiązana w terminie 30 dni od oszacowania szkód złożyć wojewodzie właściwemu ze względu na miejsce wystąpienia tych szkód protokół oszacowania szkód. Natomiast w przypadku protokołów zbiorczych w terminie 45 dni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE