Reklama

Reklama

GMINA KOLBUSZOWA. Przedszkola nie od 6 maja

Opublikowano: 5 maja 2020 11:56
Autor:

GMINA KOLBUSZOWA. Przedszkola nie od 6 maja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przedszkola publiczne, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych gminy Kolbuszowa zostaną otwarte w dniu 11 maja.

- Gmina Kolbuszowa jest w stanie spełnić wszystkie wymogi bezpieczeństwa głównego inspektora sanitarnego. Zgodnie z jego wytycznymi grupy nie mogą być większe niż 12-osobowe, a na jedno dziecko nie może przypadać mniej niż 4 mkw. powierzchni - wyjaśniają przedstawiciele kolbuszowskiego magistratu. 

Zgodnie z wytycznymi ministra edukacji narodowej i głównego inspektora sanitarnego oraz ministra zdrowia dla dyrektorów przedszkoli i organów prowadzących w pierwszej kolejności przyjmowane będą te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Aby skorzystać z tych preferencji, należy wypełnić deklarację o swoim miejscu pracy. Rodzice, którzy chcą skorzystać z możliwości zapewnienia opieki przez przedszkole, powinni o tym fakcie powiadomić dyrektora placówki.

Szczegółowe rozwiązania dotyczące trybu zgłaszania chęci uzyskania opieki nad dzieckiem, określi dyrektor danej placówki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Czytelnik

    Pierwszeństwo dla dzieci służby zdrowia, gdzie oni są pierwsi do zarażenia SUPER to teraz wirus dopiero ruszy.

  • rok temu | ocena +1 / -1

    Jas

    No to w przedszkolach bedzie bawil sie maly Kowidek...