Reklama

GMINA KOLBUSZOWA. Przedszkola nie od 6 maja

Opublikowano:
Autor:

GMINA KOLBUSZOWA. Przedszkola nie od 6 maja - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przedszkola publiczne, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych gminy Kolbuszowa zostaną otwarte w dniu 11 maja.

- Gmina Kolbuszowa jest w stanie spełnić wszystkie wymogi bezpieczeństwa głównego inspektora sanitarnego. Zgodnie z jego wytycznymi grupy nie mogą być większe niż 12-osobowe, a na jedno dziecko nie może przypadać mniej niż 4 mkw. powierzchni - wyjaśniają przedstawiciele kolbuszowskiego magistratu. 

Zgodnie z wytycznymi ministra edukacji narodowej i głównego inspektora sanitarnego oraz ministra zdrowia dla dyrektorów przedszkoli i organów prowadzących w pierwszej kolejności przyjmowane będą te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Aby skorzystać z tych preferencji, należy wypełnić deklarację o swoim miejscu pracy. Rodzice, którzy chcą skorzystać z możliwości zapewnienia opieki przez przedszkole, powinni o tym fakcie powiadomić dyrektora placówki.

Szczegółowe rozwiązania dotyczące trybu zgłaszania chęci uzyskania opieki nad dzieckiem, określi dyrektor danej placówki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE