Reklama

Gmina Kolbuszowa. Las obok drogi powiatowej w Brzezówce jest notorycznie zaśmiecany

Opublikowano:
Autor:

Gmina Kolbuszowa. Las obok drogi powiatowej w Brzezówce jest notorycznie zaśmiecany  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tabliczki z napisem "teren prywatny" zostały zabrane. Nie wiem, komu to przeszkadzało - denerwuje się nasza Czytelniczka - Nie wspomnę już o zostawianych śmieciach w lesie czy przy drodze - skarży się kobieta.

Mowa o lesie tuż obok drogi w Brzezówce. Jak informuje nas Czytelniczka, zostaje on notorycznie zaśmiecany. - Jest to miejsce do schadzek. Piją tam alkohol, a później zostaje cały ten bałagan - komentuje kobieta. - Istnieją kosze. W 21. wieku każdy płaci za śmieci, dlaczego więc ludzie są tacy okrutni i robią komuś ma złość? - dopytuje kobieta. 

Sytuacja naszej Czytelniczki jest, niestety, na przegranej pozycji. Dlaczego? Ponieważ zgodnie z ustawą obowiązkiem właściciela gruntu jest uprzątnięcie wszystkich zanieczyszczeń, dowiadujemy się od Grzegorza Dzimiery, komendanta Straży Miejskiej w Kolbuszowej.

- Ewentualnie później może dochodzić od sprawcy zanieczyszczenia zwrócenia kosztów z tym związanych - wyjaśnia Dzimiera i dodaje: - Niestety, szanse na ustalenie sprawcy, który wyrzuca tam swoje śmieci, są minimalne. 

Jak dodaje nasz rozmówca, założenie monitoringu rzadko pomaga w ustaleniu sprawcy. Często dzieje się tak, że nie udaje się odczytać numerów rejestracyjnych albo rozpoznać twarzy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE