Reklama

Gmina Kolbuszowa. "Bałagan" na placach zabaw. Głos zabiera sekretarz urzędu

Opublikowano:
Autor:

Gmina Kolbuszowa. "Bałagan" na placach zabaw. Głos zabiera sekretarz urzędu  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ostatnio dosyć często dochodzą do nas sygnały, gdzie mieszkańcy narzekają na bałagan, spróchniałe elementy drabinek czy ławek na placach zabaw. Co urząd planuje w tym kierunku zrobić?

Jak zaznaczył Krzysztof Matejek, place zabaw administrowane są przez gminę. Są one konserwowane i sprzątane przez pracowników gospodarczych zatrudnionych przy Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej. - Wszystkie uszkodzone elementy konstrukcyjne zagrażające bezpieczeństwu są wymieniane na bieżąco - podkreślił Matejek, sekretarz kolbuszowskiego urzędu. 

Pod okiem

Prace remontowe polegające na wzmocnieniu, odmalowaniu i impregnowaniu zestawów zabawowych, malowaniu powierzchni ławek i stołów wykonywane są według ustalonego harmonogramu. Jak podkreśla sekretarz, należy wziąć pod uwagę niewielkie opóźnienia czasowe, wynikające z takich czynników jak niesprzyjająca pogoda, ograniczenia kadrowe czy usuwanie nieplanowanych uszkodzeń lub awarii. Przedstawiciel magistratu nadmienia, że w tym roku ze względu na trudną sytuację związaną m.in. z powodzią oraz koniecznością koszenia szybko rosnącej trawy na gminnych terenach do prac konserwatorskich na placach zabaw przystąpiono w trzecim tygodniu czerwca.

Nie da się

 Opracowany harmonogram remontów wskazywał place zabaw wymagające największych nakładów. W pierwszej kolejności przystąpiono do odnowienia mienia gminnego zlokalizowanego przy ul. ks. Ruczki, ul. Sokołowskiej, ul. Jaśminowej i ul. Siedmiograj. - Gmina Kolbuszowa ma na swoim utrzymaniu osiemnaście placów zabaw i nie ma możliwości przeprowadzenia codziennej kontroli stanu urządzeń - zaznaczył sekretarz urzędu miejskiego. Dlatego też, jak wyjaśnia Matejek, o wszelkich zniszczeniach należy informować pracowników UM oraz odpowiednie służby, tj. policję lub straż miejską.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE