Reklama

Gmina Dzikowiec. Trwają prace remontowe w zabytkowym zespole parkowo - dworskim w Dzikowcu. Gmina zakupuje już wyposażenie

Opublikowano:
Autor:

Gmina Dzikowiec. Trwają prace remontowe w zabytkowym zespole parkowo - dworskim w Dzikowcu. Gmina zakupuje już wyposażenie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dwór i oficyna, po zakończeniu gruntownej przebudowy, będą pełnić funkcję instytucji kultury. W zabytkowym obiekcie mają być organizowane m.in. wystawy, koncerty czy wideokonferencje.

 Mieszkańcy gminy, goście oraz turyści będą mogli przechadzać się po parku, w którym zlokalizowana jest zabytkowa kapliczka św. Jana Nepomucena.

Aby w pełni wykorzystać potencjał miejsca, zakupiono dodatkowy sprzęt – telebim, pięć tabletów, pięć laptopów, fortepian akustyczny. Zewnętrza firma ma również dostarczyć nagłośnienie oraz sprzęt oświetleniowy. Łączna wartość zakupów to 110 tys. zł.

Planowane jest zamontowanie oświetlenia zewnętrznego oraz iluminacji, które podświetlać będą dworek i oficynę. Zostanie zainstalowany monitoring oraz instalacja antywłamaniowa. Modernizacji ulegnie także instalacja przeciwpożarowa. Projekt spowoduje poprawę dostępności dla osób niepełnosprawnych poprzez budowę pochylni przy schodach przy budynku dworu dla osób niepełnosprawnych.

Realizacja projektu przyczyni się do poprawy dostępności kultury poprzez powstanie nowej przestrzeni do prowadzenia działalności kulturalnej i dotąd nieużytkowanej.

Dworek Błotnickich w Dzikowcu był dotąd niewykorzystany. Po realizacji projektu nabierze świetności w związku z planowanymi założeniami. W rezultacie w obiekcie dotąd nieudostępnianym wprowadzone zostaną nowe formy działalności edukacyjno-kulturalnej.

Wartość inwestycji to ponad 3,9 mln złotych. Na ten cel gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 mln 825 tys. złotych z Unii Europejskiej.  Przetarg na rewaloryzację został ogłoszony w październiku. Remont wykonuje firma "Rembisz" z Zielonki. Zakończenie prac przewidziane jest na koniec września tego roku.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE