Reklama

Gmina Dzikowiec. Problemy Stowarzyszenia "Nasza szansa" które prowadzi Szkołę Podstawową w Mechowcu.

Opublikowano:
Autor:

Gmina Dzikowiec. Problemy Stowarzyszenia "Nasza szansa" które prowadzi Szkołę Podstawową w Mechowcu. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Bałagan w dokumentacji stowarzyszenia może przerażać! Ale jak pogodzić się z faktem, że na wpis do Krajowego Rejestru Sądowego trzeba czekać nawet kilka miesięcy?Sprawa stowarzyszenia "Nasza szansa", prowadzącego szkołę w Mechowcu, utknęła w sądzie. Sędzia blokuje wpis do KRS z powodu bałaganu w papierach. A rodzice obawiają się, czy ich dzieci usłyszą pierwszy dzwonek w tej szkole.

 

Stowarzyszenie "Nasza szansa" boryka się z dużymi problemami. O wątpliwościach, barierach i wyzwaniach stawianych stowarzyszeniu opowiedzieli jego przedstawiciele na spotkaniu 30 lipca w bibliotece w Mechowcu.

Chodzi między innymi o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego. W lutym zmienił się zarząd i prezes stowarzyszenia. Dlatego  konieczne są zmiany w rejestrze. Jednak z powodu kilku błędów sędzia odrzucił wniosek.

 

Błędny wpis

Prezesem stowarzyszenia "Nasza szansa" od 28 lutego jest Edyta Kosiorowska - Matejek.  - Zostałam prezesem, wybrano mnie większością głosów - tłumaczy Edyta Matejek. - Niestety, we wpisie do KRS nie widnieje moje nazwisko. Jest w nim wpisany poprzedni przedstawiciel - informuje i dodaje, że ona i obecny zarząd zgłosili się 9 marca do sędziego prowadzącego sprawę. Chcieli, aby dokonał korektę w rejestrze, wykreślił starych, a wpisał nowych członków stowarzyszenia. Niestety, prowadzący sprawę odrzucił wniosek.

 

Sędzia nie dokonał zmian w KRS, tłumacząc to nieścisłościami i błędami popełnionymi przez zarząd podczas wyboru nowego prezesa. Chodziło między innymi o brak podpisu na liście obecności nowo wybranej prezes Edyty Matejek. Nie zgadzała się również liczba obecnych na spotkaniu z liczbą głosujących za wybraniem nowego zarządcy. Stowarzyszenie, chcąc naprawić swój błąd, wysyłało wnioski i uzupełnienia mające przynieść zamierzony efekt. Niestety, sprawa, która ciągnie się od pięciu miesięcy, nadal jest nierozwiązana. Jak informuje
Sąd Rejonowy w Rzeszowie, wniosek o zmiany w KRS został złożony 9 marca przez stowarzyszenie, natomiast 30 kwietnia sąd odmówił wpisu.
- Stowarzyszenie rozwoju "Nasza szansa" złożyło skargę, dotyczącą wpisu - informuje pracownik Sądu Rejonowego. - Chodziło o to, aby we wpisie zmienić nazwiska prezesa oraz zarządu. Skarga również została odrzucona przez referendarza. Następne uzupełnienia od "Naszej szansy" przyszły kolejno 4 czerwca i 5 lipca - mówi przedstawiciel sądu i dodaje, że na wpis do KRS czeka się nawet kilka miesięcy z powodu dużej liczby spraw. Informuje jednocześnie, że jeżeli sędzia uzna, że nieścisłości nadal występują, to stowarzyszenie może wcale nie otrzymać wpisu do krajowego rejestru.

Rozwiązanie

"Nasza szansa" ma nowego prezesa, który według sądu i według wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego nie istnieje. Rodzice dzieci, uczących się w szkole w Mechowcu, obawiają się, że może to także wpłynąć na szkołę, ponieważ aktualne dane zapisane w rejestrze są kluczowe w prawidłowym działaniu firmy. Referendarz prowadzący sprawę ma za zadanie pilnować ścisłości dokumentów. Brak niezbędnej i przede wszystkim poprawnej dokumentacji, zaważył na decyzji sędziego, który odrzucił wniosek w całości.

 

Stowarzyszenie szuka rozwiązania problemu. - Najrozsądniejszym byłoby ponownie zwołać zarząd i wybrać ponownie prezesa i nowych członków - tłumaczy prezes. - Tylko na to potrzebny nam czas, którego mamy coraz mniej. Ale jakby się udało, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że uzyskalibyśmy wpis i wszystko przebiegłoby pomyślnie. - dodaje Edyta Matejek.
 
 
Więcej w aktualnym Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE