Reklama

Reklama

GMINA DZIKOWIEC. Powstaną dwa chodniki i nowa droga

Opublikowano: 2 maja 2020 13:14
Autor:

GMINA DZIKOWIEC. Powstaną dwa chodniki i nowa droga - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trzy wnioski złożone przez Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego do Funduszu Dróg Samorządowych uzyskały akceptację.

Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego otrzymał dotację w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na trzy zadania inwestycyjne. Wszystkie będą realizowane na terenie gminy Dzikowiec.

Jedna z nich będzie polegać na wybudowaniu chodnika dla pieszych o długości 819 metrów

w Lipnicy. Całkowity koszt będzie wynosił 724 668 zł, zaś dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 70 proc. zadania, czyli 507 267 zł.

Drugą inwestycją będzie remont drogi relacji Lipnica - Dzikowiec – Widełka, w miejscowości Lipnica, na długości jednego kilometra. Zadanie ma kosztować 262 480 zł, przy czym dofinansowanie z FDS wynosi 183 736 zł.

Trzecie zadanie inwestycyjne będzie polegać na budowie chodnika dla pieszych w Mechowcu na długości 670 metrów, od skrzyżowania w stronę Płazówki. Koszt zadania ma wynieść 636 621 złotych, dofinansowanie będzie wynosić 445 635 złotych.

Wszystkie opisane zadania będą współfinansowane wspólnie z gminą Dzikowiec w wysokości 30 proc. Oznacza to, że dzikowiecki urząd przekaże 487 131 złotych na budowę traktów.

Jak informuje Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej, przygotowywane są przetargi na inwestycje, które lada moment pojawić mają się na stronie kolbuszowskiego starostwa. Szef zarządu dróg zaznacza, że wszystkie wspomniane prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.