Reklama

Gmina Dzikowiec. Ponad milion na remonty w szkołach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Gmina Dzikowiec. Ponad milion na remonty w szkołach  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przez okres wakacyjny w gminach prowadzone są remonty szkół. Sprawdzamy, co zostanie zrobione w Dzikowcu i okolicznych miejscowościach.

Największą inwestycją, która łącznie wyniesie prawie milion złotych, to remont na terenie Szkoły Podstawowej w Dzikowcu. Działania realizowane są w ramach programu "Sportowa Polska Edycja 2019".

Pieniądze przeznaczone na prace pozyskano z gminy oraz otrzymano dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Robotnicy zajmują się salą gimnastyczną. Parkiet podłogowy ma być odrestaurowany. Mają również zostać wymienione okna, drzwi, ściany będą wyremontowane. Dodatkowo uczniowie będą cieszyć się nowymi łazienkami i szatniami. Nowy pokój będą mieć też do dyspozycji nauczyciele. 

- Całe skrzydło, gdzie znajduje się sala gimnastyczna, zostanie wyremontowane - podsumowuje pracownik gminy.

Prace potrwają do końca września. Kiedy uczniowie wrócą do szkoły, pracownicy zajmą się wykończeniami na zewnątrz budynku. W tym wypadku zostaną odnowione między innymi schody zewnętrzne przy sali gimnastycznej.

Prace remontowe obejmą również szkołę podstawową w Lipnicy. Pieniądze z funduszu sołeckiego zostaną przeznaczone na odnowienie szatni w budynku. Pracownicy wymienią posadzkę, płytki oraz odnowią ściany. Koszt tej inwestycji to 10 tysięcy złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE