Reklama

GMINA DZIKOWIEC. Kolejna wieża w budowie

Opublikowano: sob, 2 maj 2020 09:47
Autor:

GMINA DZIKOWIEC. Kolejna wieża w budowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trwają intensywne prace nad budową nowej wieży nadajnikowej w Dzikowcu. Początkowo mówiło się, że inwestycję realizuje sieć Play. Aktualnie okazało się, że inwestorem jest T-Mobile. Obie sieci wypierają się budowy.

Jak poinformował nas Grzegorz Jaje, kierownik Wydziału Architektury i Budownictwa w kolbuszowskim starostwie, pozwolenie na budowę inwestor otrzymał końcem stycznia. O szczegóły zapytaliśmy sieć Play, która posiada już jedną wieżę w Dzikowcu, w pobliżu oczyszczalni ścieków. - Wspomniana inwestycja w miejscowości Dzikowiec nie należy do operatora sieci Play - mówi Jan Pilewski, przedstawiciel operatora.

Kierownik Jaje poinformował nas, że inwestorem jest sieć T-Mobile. - T-Mobile Polska nie prowadzi obecnie żadnej nowej inwestycji w podanej miejscowości - taką informację otrzymaliśmy od kolejnego operatora. 

Z zapytaniem o realizowaną inwestycję zwróciliśmy się więc do sieci Plus. Na odpowiedź czekamy.

Za blisko

 

Trwająca budowa wieży spotkała się z niechęcią mieszkańców. Jaki jest powód?

Jeden z mieszkańców Dzikowca skorzystał z przysługującego mu prawa i odwołał się od decyzji budowy nadajnika. Sprawa trafiła więc do wojewody podkarpackiego, który rozpatrzył zażalenie. - Powody, jakie najczęściej podają mieszkańcy, to oddziaływanie na działki sąsiednie i oddziaływanie na ludzi - mówi kierownik Jaje. 

Jerzy Sito, radny Dzikowca, także uważał, że pomysł wybudowania masztu tak blisko domów mieszkalnych jest zły. Twierdził on, że można wybudować wieżę o 200 lub 300 metrów dalej. Jak dodał wówczas przedstawiciel wsi, takie rozwiązanie byłoby lepsze dla mieszkańców, a wieża nadal stałaby na tej samej działce, należącej do jednej z mieszkanek Dzikowca. Jak twierdził radny Sito, temat poruszał już kilkakrotnie, między innymi na sesjach rady gminy. Jak się wyraził, gmina powinna słuchać głosu mieszkańców i interweniować. Okazało się, że faktycznie inwestycja została przesunięta o kilkaset metrów w głąb pól.

 

Maszty w powiecie

Jak wylicza Grzegorz Jaje ze Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej, w powiecie jest około dwudziestu wież nadajnikowych. Przypomnijmy, że ostatnio głośno było o budowie masztu telefonii w Świerczowie. Tam również powstaje wieża generacji 5G, na którą stanowczo sprzeciwiają się okoliczni mieszkańcy. Jak twierdzą, sieć takiej generacji jest bardzo szkodliwa i źle oddziałuje na organizmy żywe. Tak czy inaczej, prace w Świerczowie posuwają się do przodu.

 

- KTO BUDUJE -

Kto zatem jest inwestorem nowo budowanej wieży w Dzikowcu?
Obie wspomniane sieci nie potwierdzają naszych informacji uzyskanych z kolbuszowskiego wydziału architektury.
Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.