Reklama

GMINA DZIKOWIEC. Kąpielisko z poślizgiem. Dlaczego nie zostanie ono uruchomione w planowanym terminie?

Opublikowano:
Autor:

GMINA DZIKOWIEC. Kąpielisko z poślizgiem. Dlaczego nie zostanie ono uruchomione w planowanym terminie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na kąpielisko w Wilczej Woli, które miało być otwarte od 15 czerwca, turyści będą musieli poczekać.

Jak informowała Barbara Dudzińska, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kolbuszowej, gmina Dzikowiec nie zleciła jeszcze sanepidowi pobrania próbek wody z zalewu w Wilczej Woli. Powodem był problem ze znalezieniem ratowników, którzy mieliby objąć kąpielisko swoją opieką.

 

Potrzeba dwóch

 

Gmina Dzikowiec poszukiwała dwóch osób do pełnienia funkcji ratownika nad zbiornikiem "Maziarnia" w Wilczej Woli.   Praca wykonywana ma być w soboty, niedziele  i święta, w zależności od pogody, od godz. 10 do 19. Jak informuje Genowefa Dębiak, sekretarz gminy, urząd znalazł osoby chętne do pracy. Badania wody odbędą się już wkrótce.

Policyjne przygotowania

 

Jak informował Robert Kobylski, naczelnik Wydziału Prewencji w Komendzie Powiatowej Policji w Kolbuszowej, przygotowując się do sezonu turystycznego, kolbuszowska policja wystąpiła do komendanta Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie o wsparcie osobowe. - Myślę, że takie wsparcie otrzymamy. Będą dodatkowi policjanci, którzy będą pełnić służbę na zbiorniku wodnym "Maziarnia", jak również na terenie gminy Dzikowiec i Raniżów - zapewniał funkcjonariusz. Jak dodał obecny na ostatniej sesji w Dzikowcu policjant, w ramach tych przygotowań naczelnik Działu Prewencji i Ruchu Drogowego nawiązał współpracę z innymi służbami m.in. z Państwową Strażą Rybacką i Państwową Strażą Pożarną.

 KPP w Kolbuszowej będzie patrolowała zalew również motorówką. - Wszystko zależy też od pogody - nadmieniał naczelnik.

 

Więcej patroli

 

Radni obecni na sesji zwracali uwagę również na problem z motorami i quadami. - Żeby było więcej patroli pieszych, bo jeżdżą tymi skuterami i quadami, jest niebezpiecznie - mówił Jan Czochara, radny.

 Jak zapewniał naczelnik Kobylski, policja będzie się starać i przyglądać, czy osoby nie łamią prawa i przestrzegają przepisów. - Wszystko zależy od tego, ile dostaniemy ludzi z komendy wojewódzkiej. Funkcjonariusze będą także zwracać uwagę na to, jak ludzie parkują i będą patrolować wały wzdłuż zbiornika. - Sprawa z quadami powtarza się co roku. Ciężko to wytypować, ponieważ jeżdżą oni bez tablic rejestracyjnych i tu prośba do mieszkańców, żeby pomogli nam wytypować takich sprawców, którzy jeżdżą motocyklami po wałach, czy zakłócają ciszę nocną - dodał Robert Kobylski, policjant.

Nad zalewem w Wilczej Woli ma być wyznaczony plac przeznaczony do kąpieli. Na reszcie zbiornika będzie obowiązywał zakaz kąpieli i pływania.

W tym sezonie kąpielisko w Wilczej Woli ma być czynne:
- 20 czerwca
- 22 - 23 czerwca
- 29 - 30 czerwca
- 6 - 7 lipca
- 13 - 14 lipca
- 20 - 21 lipca
- 27 - 28 lipca
- 3 - 4 sierpnia
- 10 - 11 sierpnia
- 15 sierpnia
- 17 - 18 sierpnia
- 24 - 25 sierpnia

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE