Reklama

Gmina Cmolas. Wynagrodzenie wójta idzie w dół. Ile zarobi włodarz Cmolasu?

Opublikowano:
Autor:

Gmina Cmolas. Wynagrodzenie wójta idzie w dół. Ile zarobi włodarz Cmolasu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI "Miernota" w portfelu wójtaKolejna pensja włodarza naszego powiatu poleciała w dół. Tak jak w pozostałych przypadkach, zapowiadana przez rząd zmiana, skończyła się na symbolicznej obniżce wynagrodzenia.

 

 Tematem wynagrodzenia Eugeniusza Galka cmolascy radni zajęli się podczas nadzwyczajnej sesji zwołanej 24 lipca. Musieli oni dostosować wysokość pensji włodarza gminy do wydanego w tym roku rozporządzenia Rady Ministrów. Chodzi o obniżenie o 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego wszystkich wójtów, burmistrzów czy prezydentów miast.

Nowa od lipca

Rada Gminy w Cmolasie do nowych przepisów się dostosowała i wynagrodzenie wójta samorządowcy obcięli. Tam, gdzie trzeba było obciąć, to obcięli. Tam, gdzie mogli, dołożyli. W efekcie z dotychczasowego wynagrodzenia włodarza, które wynosiło 10 070 zł brutto, obcięto  niewiele. Od lipca tego roku ma on zarabiać miesięcznie 10 030 zł brutto, czyli o 40 zł brutto mniej.

Mniej niż inni?

Decyzję o takiej korekcie miesięcznej włodarza gminy tłumaczył podczas obrad Stanisław Sukiennik, przewodniczący rady. - My, jako rada gminy, podchodziliśmy delikatnie do wynagrodzenia wójta - mówił obecny na sesji przewodniczący. - Jak się przyjrzałem, wszyscy inni wójtowie, burmistrzowie zarabiali miesięcznie około 2 tys. więcej od naszego. Więc jeszcze (obcinając, przyp. red) teraz 20 proc. i nie dając żadnej rekompensaty, to trochę by odstawał - powiedział Stanisław Sukiennik.
Samorządowiec przyznał podczas obrad, że w ciągu trwającej kadencji dopytywał wójta Cmolasu, czy rada powinna dać mu podwyżkę. Ten zaś, jak twierdzi radny, nie widział potrzeby, aby podnosić wynagrodzenie, za pełnienie tej funkcji. - Wójt nie przykładał uwagi do tego, ile zarobi, tylko co zrobi dla gminy - stwierdził przewodniczący.

Miernota

Na wtorkowej sesji głos zabrał także Stanisław Siębor, radny z Porąb Dymarskich. - Moim zdaniem ta decyzja o wynagrodzeniu naszego wójta nijak ma się z samorządnością - twierdził obecny na sesji przedstawiciel Porąb. - Wydaje mi się, że rada powinna decydować o wynagrodzeniu pana wójta. Chcąc mieć dobrego menadżera, musi być on odpowiednio wynagradzany. Sądzę, że w perspektywie czasu, jak chodzi o pensję wójta, dojdzie do pewnej miernoty - podzielił się swoją opinią samorządowiec.
Uchwała w sprawie wynagrodzenia wójta została przyjęta jednogłośnie - 14 było "za".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE