Reklama

Gmina Cmolas. Radny proponuje, aby latarnie świeciły się w centrum każdej z miejscowości, przez całą noc

Opublikowano: pon, 15 kwi 2019 14:30
Autor:

Gmina Cmolas. Radny proponuje, aby latarnie świeciły się w centrum każdej z miejscowości, przez całą noc  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tylko w centrum Cmolasu latarnie świecą się przez całą noc. W innych częściach wsi i w innych miejscowościach oświetlenie działa krócej. Przeciwny takiemu rozwiązaniu był Andrzej Bujak, radny z Trzęsówki.

Jak poinformowała Magdalena Szpyt, radna z Cmolasu i zarazem przewodnicząca Komisji Regulaminowo - Mandatowej, oświetlenie działa od godz. 5 do świtu oraz od zmierzchu do godz. 23.30. Wyjątkiem jest centrum Cmolasu, gdzie lampy świecą się przez całą noc. 

Rezygnacja z latarni

 

Do tej pory w Trzęsówce również latarnie świeciły się przez całą noc w centrum wsi. - Z całonocnego oświetlenia został wyłączony plac przy kościele w Trzęsówce - wyjaśniała dalej radna Szpyt. - Całonocne oświetlenie wiązało się z budową kościoła, w tej chwili nie ma takich działań i w związku z tym komisja zdecydowała, że jeżeli mówimy o wydłużeniu czasu pracy lamp na terenie całej gminy, to trzeba w jakiś sposób zoptymalizować te koszty - przedstawiła sprawę przedstawicielka Cmolasu.

W każdej wsi

 

Do dyskusji w sprawie oświetlenia wtrącił się Andrzej Bujak, radny z Trzęsówki, który zaproponował, aby w każdym sołectwie, w centrum latarnie świeciły się przez całą noc. - Skoro mamy mieć równo i uporządkowane, skoro w centrum Cmolasu będzie się świecić przez całą noc, to ja proponuję, żeby w każdej wiosce w centrum, blisko kościoła, blisko szkoły latarnie się tak świeciły - proponował przedstawiciel Trzęsówki. - Wtedy uważam, że będzie równo.

Jak dodał rajca, skoro gmina znalazła pieniądze na całonocne oświetlenie w centrum Cmolasu, to znajdzie również dla innych miejscowości. - Myślę, że znajdziemy i w Trzęsówce, i w Baranowskich, i Tuszowskich - zaznaczył radny Bujak. 

Zmiany w gminie

 

Jak poinformował Eugeniusz Galek, oświetlenie na terenie gminy idzie w kierunku uporządkowania. - Od 5 rano do świtu, zmierzch do 23.30, za wyjątkiem centrum Cmolasu, gdzie jest całonocne - przedstawił wójt.

Włodarz dodał również, że prowadzi rozmowy z dyrekcją zakładu w Mielcu, która zajmuje się oświetleniem na terenie gminy Cmolas. - W międzyczasie szykują się drobne uzupełnienia oświetlenia. Zwróciłem się również z prośbą o pewne inwestycje, co wstępnie zostało przyjęte, natomiast szczegóły będę mógł przedstawić, jeżeli nastąpią jakieś zdecydowane działania z ich strony - zwrócił się do radnych na sesji wójt Galek.

Nie powiedział on jednak o szczegółach i planach dotyczących oświetlenia. Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +5 / -0

    no

    W pozostałych wsiach w gminie ciemno jak u ********************* Cmolas musi świecić lampami i przykładem ....negatywnym !!!