Reklama

Gmina Cmolas. Pół ośrodka nadal bez najemcy

Opublikowano:
Autor:

Gmina Cmolas. Pół ośrodka nadal bez najemcy - Zdjęcie główne

Ośrodek Zdrowia w Cmolasie w dalszym ciągu nie został uruchomiony.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Co z ośrodkiem zdrowia w Cmolasie? - pytają mieszkańcy. Wynajęte zostało pół budynku, jednak póki co nic się w nim nie dzieje.

Gmina Cmolas ogłosiła kolejny przetarg na wynajem Ośrodka Zdrowia w Cmolasie. Tym razem chodzi o parter budynku. 

Cmolaski urząd chce oddać w najem parter ośrodka na dziesięć lat. Świadczone mają być tam usługi np. ogólnej opieki zdrowotnej, stomatologicznej, ambulatoryjnej czy psychiatrycznej. Mają być one świadczone w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, jak również prywatnie.

Przetarg został unieważniony. Marian Posłuszny, sekretarz gminy, poinformował, że chętny na wynajem był Medyk z Rzeszowa oraz, co ciekawe, ponownie Centrum Medyczne BMS z Majdanu Królewskiego. Centrum to już raz wynajęło cały budynek, po czym po kilku miesiącach zrezygnowało z najmu i wypowiedziało umowę gminie. Wpłacili oni wadium w wysokości 300 zł, ale nie przystąpili oni jednak do przetargu, więc został on unieważniony. Ponowne jego ogłoszenie najprawdopodobniej nastąpi w połowie sierpnia. 

Ponad 200 metrów

Lokal składa się z pięciu gabinetów lekarskich wraz z zapleczem o łącznej powierzchni użytkowej 225 metrów kwadratowych. Stawka wywoławcza miesięcznego czynszu najmu wynosi 1 350 zł netto (bez mediów). Do wylicytowanej kwoty zostanie doliczony 23-procentowy podatek VAT.

Stomatolog i inni

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, zaznaczał jeszcze kilka tygodni temu, że w parterowej części ośrodka chętnie zobaczyłby stomatologa, ale też innych specjalistów. 

Gmina chce wynająć całość parteru, aby uniknąć "zamieszania". Wójt poinformował, że jeżeli nie będzie chętnych na taką formę najmu, wówczas gmina ewentualnie będzie wynajmować ośrodek po jednym gabinecie.

Głównie rehabilitacja

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu poddasze Ośrodka Zdrowia w Cmolasie wynajęte zostało przez Prywatny Specjalistyczny Gabinet Pediatryczny Renata Pyra, Nowa Dęba. Wójt Galek podkreśla, że chciałby, aby działalność zarówno poddasza, jak i parteru, ruszyła jak najszybciej. Na tę chwilę nieznana jest konkretna data. 

29 kwietnia wpłynęła jedna oferta na najem lokalu na poddaszu. Stawka wywoławcza miesięcznego czynszu najmu wynosiła 912 zł plus VAT. Wysokość zaoferowanego czynszu miesięcznego netto za wynajem lokalu to 932 zł plus VAT.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy